MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový iOS 13 možno nebude podporovať iPhone 6, 6 Plus ani iPhone SE!
zdroj: wikimedia.org | Kārlis Dambrāns

Nový iOS 13 možno nebude podporovať iPhone 6, 6 Plus ani iPhone SE!

Čo sa aktualizácií systému iOS týka, Apple je k svojim fanúšikom štedrý. Obzvlášť to platilo minulý rok, keď sme sa dočkali iOS 12, ktorý podporoval aj 5 rokov starý iPhone 5S. Bohužiaľ, na takúto slušnú podporu si nemôžeme zvykať.

Podľa najnovšej správy z portálu iPhonesoft.fr Apple tento rok „odstrihne“ z podpory hneď niekoľko iPhonov. Doteraz sme boli zvyknutí, že každý rok sa skončila podpora pre jednu generáciu. Pripravovaný iOS 13 na tom však bude podstatne horšie a okrem iPhonu 5S, skončí podpora aj na novšie iPhony 6 a iPhony 6 Plus.

Najhoršie to ale je v prípade „malého“ iPhonu SE, ktorý je ešte o rok mladší ako „šestky.“ Aj ten by mal podľa tejto správy stratiť podporu a to napriek tomu, že bol predstavený len pred tromi rokmi. Navyše, Apple nám doteraz nepriniesol žiadneho plnohodnotného nástupcu. 

zdroj: pxhere.com

Pokiaľ teda vlastníte niektorý zo spomenutých iPhonov, musíte sa pripraviť na to, že iOS 12 bola vaša posledná aktualizácia. To ešte nemusí nutne znamenať, že sa ich musíte zbaviť. Smartfóny vám budú stále fungovať, akurát sa nedočkáte zaujímavých noviniek ako napríklad Tmavý režim, ktoré iOS 13 ponúkne. Treba ale postupne začať uvažovať nad kúpou nového mobilu, keďže niektoré aplikácie môžu v budúcnosti stratiť podporu.

Musíme ešte povedať, že stále ide len o nepotvrdenú správu z jedného zdroja. Nič nie je isté, pokiaľ nám to nepotvrdí samotná spoločnosť. A tá nám svoj iOS 13 predstaví prvýkrát v júni na svojej tradičnej vývojárskej konferencií WWDC 2019.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio