MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia 9 Pureview vs. Huawei P30 Pro: Fotografický súboj titanov (VIDEO)
zdroj: RevAtlas / YouTube

Nokia 9 Pureview vs. Huawei P30 Pro: Fotografický súboj titanov (VIDEO)

Určiť dnes najlepší fotomobil nie je až také jednoduché. Už dávno to nie je len o megapixeloch, pretože fotoaparáty moderných smartfónov majú veľa rôznych parametrov. Ukázalo sa to aj vo video teste, ktorý pripravil youtubový kanál RevAtlas. Ten postavil do pirameho súboja Nokiu 9 PureView a Huawei P30 Pro.

Huawei P30 Pro je dnes testom DxOMark označovaný ako najlepšie fotiaci mobil súčasnosti. Má niekoľko objektívov s rôznymi parametrami, stabilizáciu obrazu a až 50-násobný hybridný zoom. Nokia 9 PureView však v teste DxOMark zatiaľ testovaná nebola. Hoci v niektorých sférach (zoom, stabilizácia atď.) na P30 Pro stráca, jej 6 objektívov dokáže za dobrých svetelných podmienok vyprodukovať nevídane pekné fotografie.

Video sa zaoberá touto dvojicou smartfónov v rôznych situáciách. Všetky fotografie boli zhotovované v rovnakých podmienkach a tak je veľmi zreteľne vidieť silné stránky a slabiny každého modelu. Kým Huawei P30 Pro je vo všeobecnosti viac univerzálnym modelom do terénu (vzdialené objekty, zlé osvetlenie a podobne), Nokiou 9 PureView v kombinácii s dobrým svetlom a statívom môžete zachytiť fotografie, ktoré kvalitatívne nechávajú model P30 Pro o celú dĺžku za sebou. Presvedčte sa!

zdroj: RevAtlas / YouTube

Z videa je teda zrejmé, že pokiaľ ste naozaj fotograf, ktorému záleží na kvalite fotografií, radi sa hráte s nastaveniami či scénou a už máte skúsenosti s fotografiou, Nokia 9 PureView bude vašim vzorným sluhom, ktorý vám zabezpečí rozostrenie pozadia, ako žiadny iný smartfón. Pokiaľ však chcete fotiť dramatické fotografie krajiny, fotiť v noci alebo zachytávať vzdialené objekty, tu je potrebné rozhodne siahnuť po Huawei P30 Pro.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio