MOBIL.sk MOBIL.sk

Už aj Huawei ponúka smartfón s vysúvacou kamerou. Zoznámte sa s Huawei P Smart Z!
zdroj: Huawei

Už aj Huawei ponúka smartfón s vysúvacou kamerou. Zoznámte sa s Huawei P Smart Z!

Smartfóny s vysúvacími kamerami začínajú byť stále viac v móde. Ku spoločnostiam ako Xiaomi, Vivo, Oppo či Lenovo sa teraz pridáva aj druhý najväčší výrobca mobilov na svete Huawei a predstavuje nám svoj P Smart Z.

Zaujme najmä milovníkov veľkých displejov, pretože ponúka obrovskú 6,59 palcovú LCD obrazovku. Vďaka vysúvacej kamere má smartfón veľmi tenké rámiky okolo obrazovky a to aj bez výrezu či diery v obrazovke. Ide o vôbec prvý smartfón od Huawei s vysúvacou kamerou, ak teda nerátame smartfón od dcérskej spoločnosti Honor s názvom Magic 2. 

Na rozdiel od neho je ale kamera v Huawei P Smart Z ukrytá v malom mechanizme, ktorý sa vysúva pomocou motorčeka. Huawei sľubuje, že tento mechanizmus podrobne testoval a mal by vydržať 100 tisíc vysunutí a zasunutí. Zároveň odolá záťaži až 12kg. Predná kamera fotí v 16MP kvalite s clonou f/2.0. 

Zadná strana ponúka pomerne netradičný dizajn, aký poznáme zo smartfónov Pixel od Google. To znamená, že ho tvoria dve rôzne farebné textúry, ktoré sa predeľujú. Nachádza sa tu snímač odtlačkov prstov a duálny fotoaparát s 16MP f/1.8 hlavnou kamerou. 2MP sekundárna kamera sa postará o zachytenie hĺbky obrazu. A samozrejme, nechýba ani LED blesk.

Huawei P Smart Z je vybavený vlastným osemjadrovým procesorom Kirin 710F, ktorý je akousi vylepšenou verziou Kirin 710. Spolu s ním sa tu nachádza 4GB RAM a 64GB vnútorné úložisko. O dostatočnú výdrž sa postará slušná 4000mAh batéria a smartfón poháňa najnovší Android 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

Smartfón bol zatiaľ predstavený pre španielsky a taliansky trh avšak očakávame, že v budúcnosti by sa mohol dostať aj do ostatných krajín Európy. Predávať sa bude za 279 eur a na výber je medzi tromi farebnými prevedeniami – čierna Midnight Black, zelená Emerald Green a modrá Sapphire Blie.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio