MOBIL.sk MOBIL.sk

Pozrite si 60-násobný zoom smartfónu Oppo Reno 10x zoom v akcii! (VIDEO)
zdroj: Oppo

Pozrite si 60-násobný zoom smartfónu Oppo Reno 10x zoom v akcii! (VIDEO)

Spoločnosť Oppo nám tento rok priniesla model Oppo Reno 10x zoom, ktorý umožňoval snímaný obraz priblížiť 10-násobným optickým zoomom či 20-násobným digitálnym. Po aktualizácii sa možnosť priblíženia ešte vylepší.

A nepôjde len o nejaké jemné zlepšenie. Oppo pripravuje aktualizáciu, ktorá umožní smartfónu Oppo 10x zoom priblížiť objekty až 60-krát. Chystanou novinkou sa spoločnosť chváli v ktrátkom YouTube videu, kde si možnosti takéhoto extrémneho priblíženia môžete pozrieť na vlastné oči. Ide naozaj o pôsobivý rozsah.

Najširší objektív smartfónu Oppo 10x zoom má ohnisovú vzdialenosť 16 mm. So 60-násobným zoomom tak majitelia smartfónu dosiahnu priblíženie ekvivalentné objektívu až 1560 mm. Po týchto fantastických hodnotách však prichádza na rad praktická stránka veci. Otázne je, či bude takýto extrémny zoom použiteľný a ak áno, nakoľko kvalitné budú fotografie zachytené pomocou neho.

My osobne sa neviem ubrániť pocitu, že Oppo túto aktualizáciu prináša len kvôli tomu, že Huawei predstavil svoj model P30 Pro, ktorý ponúka 50násobný hybridný zoom a Oppo sa tak chce aktualizáciou iba vyrovnať konkurencii.

zdroj: YouTube / Sparrows News

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio