MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Google potvrdila, že na vlastnom skladacom smartfóne pracuje už dlhú dobu
zdroj: MOBIL.sk

Spoločnosť Google potvrdila, že na vlastnom skladacom smartfóne pracuje už dlhú dobu

Takmer každá značka vyrábajúca smartfóny sa zaujíma o sféru skladacích mobilov. Kým niektoré už svoje kúsky aj reálne predstavili, iné nechávajú tieto projekty žiť iba za stenami laboratórií, vylepšujú ich a čakajú na vhodnú dobu pre predstavenie. Do tejto skupiny patrí aj spoločnosť Google.

Na vývojárskej konferencii Google I/O 2019 spoločnosť Google demonštrovala svoj záujem o túto sféru, pričom najviac je to vidieť na novom Androide 10 Q, ktorý bude podporovať funkcie späté práve so skladateľnými smartfónmi. Google sa však neangažuje iba v softvérovej oblasti.

Šéf divízie Pixel Mario Queiroz v rozhovore pre portál Cnet potvrdil, že Google pracuje na skladacom mobile už dlhú dobu. Nevstávajte však zo stoličiek, skladací Pixel od Google totiž tak skoro neuvidíme. Projekt vraj v hierarchii ostatných projektov Google nemá nijako vysokú prioritu.

Tu si môžete pozrieť všetky novinky, ktoré spoločnosť Google predstavila na konferencii Google I/O 2019

zdroj: Google Developers / YouTube

Spoločnosť si totiž nemyslí, že skladacie zariadenia dozreli na to, aby sa stali každodennou súčasťou našich zivotov. Technológia všeobecne vraj na reálnu prevádzku ešte nie je pripravená a nejde ani o záležitosť, ktorú by dnes väčšina ľudí nutne potrebovala k životu.

Spoločnosť Huawei či Samsung už svoje skladateľné zariadenia síce predstavili, ale išlo skôr o demonštráciu technologickej vyspelosti, než o pokus o reálne nasadenie.
Cena týchto zariadení je totiž veľmi vysoká a používateľská skúsenosť nedosahuje kvalít "obyčajných" smartfónov. O nepripravenosti skladacích smartfónov pre trh svedčí aj škandál okolo modelu Samsung Galaxy Fold, ktorého skladací displej sa začal prvým recenzentom kaziť už po dvoch dňoch. Samsung jeho uvedenie na trh presúva.

Skladacie mobily budú teda určite ešte nejakú dobu raritou a na skutočnú revolúciu v tejto oblasti si zákazník bude musieť počakť.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio