MOBIL.sk MOBIL.sk

Novým hitom Instagramu sa vraj stanú digitálni influenceri!
zdroj: @bermudaisbae / @blawko22 / Instagram

Novým hitom Instagramu sa vraj stanú digitálni influenceri!

Známi ľudia na Instagrame, ktorí sa ostatným prihovárajú na sociálnej sieti, by si zrejme mali čím skôr upevniť svoju pozíciu u svojich fanúšikov. V priebehu pár rokov totiž môžu byť vytlačení digitálnymi influencermi.

Na Instagrame sa čoraz viac začínajú objavovať obrázky vyprodukované digitálnou technológiou CGI, ktoré zachytávajú neexistujúcich ľudí. Tieto osoby sú vytvorené digitálne a pôsobia ako prepracovanejšie postavičky z hry The Sims. Hoci sa to zdá byť pritiahnuté za vlasy, práve virtuálnym influencerom sa vraj otvára trh a mnohí z ľudia z oblasti marketingu im predpovedajú veľkú budúcnosť.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Guess who I’m thinking about... 💭

Príspevok, ktorý zdieľa *~ MIQUELA ~* (@lilmiquela),

Hoci ide len o virtuálne postavy, ktoré sú vytvárané digitálne, za každou stojí nejaký človek a vedzte, že na svojich výtvoroch dobre zarába. Podľa agentúry CBS dosiahne trh s digitálnymi influencermi v nasledujúcich dvoch rokoch obrat až 2 miliardy dolárov. Spoločnosť Fulscreen dokonca pred časom vypracovala štúdiu, v ktorej sa až 42 % ľudí priznalo, že si dovtedy neuvedomili, že nejde o reálnych ľudí.

Asi najvplyvnejšou fiktívnou influencerkou dnešnej doby je Barbie so 6,2 miliónmi sledovateľov na YouTube, čo by sa však ešte dalo logicky pochopiť, keďže ide o postavu, ktorá má nejakú históriu a mnoho dievčat túžilo v detstve práve po tejto bábike. Lenže potom je tu Lil Miquela s 1,5 miliónmi sledovateľov, Bermuda, ktorá ich má 133 tisíc alebo Blawko so 135 tisíc sledovateľmi na Instagrame. Tieto čísla by boli veľmi slušné aj pre skutočné osoby.

Je veľmi zložité povedať, kam až tento trend zájde. Možno si v budúcnosti budeme nažívať vo svojich smart domovoch, budeme používať autá bez šoférov či digitálnych asistentov a na internete bude mať každý svojho digitálneho avatara, ktorý bude žiť vysnívaný život svojho autora. To nás opäť vracia ku hre The Sims, ktorá by sa mohla stať súčasťou našich životou. 

Čo si o tom celom myslíte vy? Zdá sa vám, že je to pritiahnuté za vlasy? Tak si predstavte ako by ste sa tvárili, keby vám niekto pred 15 rokmi povedal o Instagrame, dnešných smartfónoch či hlasových asistentoch, ktorých nosíme dennodenne so sebou. Tiež by ste pravdepodobne len nelogicky krútili hlavou.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio