MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 3a a 3a XL ponúkajú jednu z najlepších kamier súčasnosti v lacnom tele
zdroj: Google

Google Pixel 3a a 3a XL ponúkajú jednu z najlepších kamier súčasnosti v lacnom tele

Pixel 3A a 3A XL sú odľahčené verzie vlajkových lodí od Google. Zákazníkov chcú zaujať najmä svojou dostupnou cenou a špičkovou kamerou, ktorú poznáme z drahších smartfónov Pixel 3.

Máme za sebou veľkú konferenciu Google I/O, ktorá nám priniesla viacero zaujímavých noviniek od tohto technologického giganta. Jednou z najväčších je predstavenie dostupnejších smartfónov Pixel 3a a Pixel 3a XL. Tie sa už na prvý pohľad výrazne odlišujú od svojej konkurencie v podobnej cenovej triede.

Plastové telo so slušnou výbavou

Na rozdiel od ostatných dostupnejších smartfónov, sa nové Pixely nesnažia hrať na vlajkové lode. Prichádzajú v lacnejšom plastovom tele, bez bezdrôtového nabíjania a certifikovanej vodeodolnosti. Na druhej strane ale ponúkajú dokonalé prepojenie hardvéru so softvérom a špičkovú kameru.

zdroj: google.com

Prémiová kamera od Google

Práve kamera je to, čím sú Pixely 3A najzaujímavejšie. Google použil kameru, ktorú využívajú aj jeho vlajkové lode a z testov vieme, že majú jedny z najlepších fotoaparátov súčasnosti. Majitelia teda dostanú mobil s jedným z najlepších portrétových režimov, skvelou funkciou Night Sight na fotenie v noci a Super Res Zoom na priblíženie fotografií bez straty rozlíšenia. A tak ako pri vlajkových lodiach, aj tu nám Google ponúka neobmedzené úložisko fotografií v appke Google Fotky. 

zdroj: google.com
Nočné fotenie Night Sight | zdroj: google.com

30 hodín výdrž batérie

Pixel 3A aj Pixel 3A XL sú vybavené procesorom strednej triedy Snapdragon 670, vnútornou kapacitou 64 GB a 4GB pamäťou RAM. Na jedno nabitie by mali vydržať až 30 hodín a podporujú rýchlo nabíjanie. Menší model s označením 3A, má 5,6 palcový OLED displej a 3000mAh batériu. Väčší súrodenec, Pixel 3A XL ponúka 6 palcovú OLED obrazovku a baterku s kapacitou 3700mAh. A aby sme nezabudli, oba majú 3,5mm konektor na slúchadlá a nabíjanie cez USB-C.

zdroj: google.com

Dostupná cena

Keďže ide o smartfóny od Google, máme zaručené pravidelné a rýchle aktualizácie systému. Spoločnosť sľubuje tri roky aktualizácií Androidu a pravidelné bezpečnostné záplaty. Pixel 3A sa (zatiaľ nie na Slovensku) predáva za 399 dolárov, čo je v prepočte 350 eur. Pixel 3A XL stojí 479 dolárov, teda 430 eur. 

Skrátka, Google nám so svojim novým smartfónom ukázal, že stredná trieda by nemala byť o výzore, ale o vnútre. A to je presný opak toho, čo vidíme u ostatných spoločností. Preto si nové Pixely 3A zaslúžia palec hore!

zdroj: @madebygoogle | twitter.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio