MOBIL.sk MOBIL.sk

Do Svetovej siene slávy videohier pribudli 4 nové hry. Medzi nimi aj legendárny Solitaire!
zdroj: Solitaire Love | youtube.com

Do Svetovej siene slávy videohier pribudli 4 nové hry. Medzi nimi aj legendárny Solitaire!

The Strong Museum v New Yorku vytvoril v roku 2015 Sieň slávy svetových videohier. Aktuálne je v ňom 20 legendárnych hier vrátane Tetris, Pac-Man či World of Warcraft. Tento rok sem pribudli 4 nové hry – Super Mario Kart, Mortal Kombat, Microsoft Solitaire a Colossal Cave Adventure.

Štyria víťazi boli vybraní z celkovo 12 finalistov. Medzi nimi bola mobilná hra Candy Crush Saga, Half-Life, ale aj Dance Dance Revolution. Kandidáti boli posudzovaní podľa ich dlhoročnej popularity, medzinárodnej príťažlivosti a tiež všeobecného vplyvu na pop kultúru. Víťazné hry sa stanú súčasťou interaktívnej arkádovej výstavy eGame Revolution. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na všetky 4 tituly.

Mortal Kombat

Mortal Kombat je obľúbená herná séria známa pre svoju brutalitu. Originálna hra vyšla v roku 1992 a je považovaná za premiéru herných krvákov. Hra nekončila v momente, keď mal hráč málo života a nebol schopný považovať. Namiesto toho si ešte jeho protivník mohol vybrať, akým spôsobom ho brutálne dorazí. Odvtedy sme sa dočkali mnohých pokračovaní a dokonca niekoľkých celovečerných filmov.

zdroj: youtube.com | Kombat Kronicles

Super Mario Kart

Super Mario Kart bol predstavený v rovnakom roku ako Mortal Kombat a odštartoval jednu z najúspešnejších sérií spoločnosti Nintendo. Zároveň šlo o jednu z prvých pretekárskych hier, ktorá umožňovala rozdelenie obrazovky a hranie pre dvoch hráčov. Hra využívala špeciálny grafický štýl, pri ktorom využívali 2D obrázky na vytvorenie zdanlivého 3D priestoru. 

zdroj: youtube.com | RetroBudje

Colossal Cave Adventure

Zrejme najmenej známa hra z tejto štvorice, avšak nemenej dôležitá. Colossal Cave Adventure položila základy pre textové fantasy hry. Vyšla ešte v roku 1976 a neobsahovala žiadnu grafiku. Namiesto toho opisovala hráčom priebeh jej hry a tí ju mohli ovládať pomocou textových príkazov. 

zdroj: wikipedia.org

Microsoft Solitaire

Na záver hra, ktorú si zrejme vyskúšal každý z nás. Microsoft Solitaire bol neodmysliteľnou súčasťou systému Windows. Aj keď ide o hru, ktorá existovala ešte dlho pred vytvorením prvého počítača, práve operačný systém Windows ho svetovo spopularizoval. Dnes ide o jednu z vôbec najhranejších videohier všetkých čias.

zdroj: Solitaire Love | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio