MOBIL.sk MOBIL.sk

LG G8 ThinQ je dobre skonštruovaný mobil s niekoľkými softvérovými špecialitkami
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

LG G8 ThinQ je dobre skonštruovaný mobil s niekoľkými softvérovými špecialitkami

Spoločnosť LG pred časom predstavila svoj mobel LG G8 ThinQ, ktorý sa stavia do čela portfólia spoločnosti. Pod svoje ničivé "krídla" si ho vzal YouTuber JerryRigEverything, ktorý testoval mobil extrémnym spôsobom jemu vlasntým.

LG G8 ThinQ je mobil so 6,1-palcovým OLED displejom s rozlíšením QuadHD+ (1440 x 3120 pixelov). Je vybavený čipom Qualcomm Snapdragon 855 a 8 GB pamäte RAM. Na zadnej strane ponúka 3 alebo 4 fotoaparáty (v závislosti od trhu). Hlavný fotoaparát má 12 megapixelov, pričom rozlíšenie teleobjektívu je rovnaké. Rozlíšenie 16 megapixelov prischlo pre zmenu ultra širokému objektívu.

Zaujímavosťou je, že okrem týchto štandardných objektívov ponúka aj 3D objektív ToF, ktorý je určený na výpočty ohľadom vzdialenosti objektov. Tento typ objektívu dopĺňa aj prednú 8-megapixelovú selfie kamerku, kde slúži pre  špeciálne bezdotykové gestá. Neštandardným riešením je aj vibračný reproduktor, ktorý namiesto klasického otvoru používa displej ako plochu pre tvorbu zvuku.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

YouTuber JerryRigEverything samozrejme neodolal pokušeniu a G8 ThinQ podrobil vlastnému extrémnemu testu odolnosti. V ňom každého presvedčil, že spoločnosť LG stále vie postaviť odolný smartfón. YouTuber si navyše vyskúšal špeciálne bezdotykové gestá prsotredníctvom prednej 3D ToF kamery, ktoré vyzerajú ako z iného sveta. Nefungujú vraj úplne spoľahlivo, ale človek sa pri nich cíti ako Iron Man.

Najnovšie z kategórie: LG

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio