MOBIL.sk MOBIL.sk

Vďaka tejto novinke sa OnePlus 7 môže stať najrýchlejším smartfónom na svete!
zdroj: @ishanagarwal24 | twitter.com

Vďaka tejto novinke sa OnePlus 7 môže stať najrýchlejším smartfónom na svete!

OnePlus je spoločnosť, ktorá si vždy zakladala na výkone a rýchlosti svojich smartfónov. A inak to nebude ani v prípade ich pripravovaných vlajkových lodí OnePlus 7 a 7 Pro. Tie by sa dokonca mohli stať najrýchlejšími smartfónmi na svete.

V prvom rade budú oba modely vybavené najnovším Snapdragonom 855 od Qualcommu. To je extrémne výkonný procesor, ktorý je použitý vo väčšine najlepších high-end smartfónov (vrátane amerického Galaxy S10). 

Čím však ostatné vlajkové lode prekoná, bude použitie nového druhu úložiska s názvom UFS 3.0. UFS, respektíve Universal Flash Storage, je najmodernejší typ pamäte, ktorý bol predstavený len nedávno a zatiaľ ho nepoužíva žiadny smartfón. Ponúka rýchlejší zápis, lepší výkon a to všetko pri nižšej spotrebe. Zároveň je schopný pracovať pri vyšších teplotách, čo je pri dnešných mobilných telefónoch dôležité.

zdroj: @Sudhanshu1414 | twitter.com

Prvým smartfónom, ktorý dostane pamäť UFS 3.0 mal byť skladací Galaxy Fold od Samsungu. Avšak, ako zrejme viete, spustenie jeho predaja bolo nakoniec odložené kvôli viacerým technickým problémom. Vďaka tomu sa prvým mobilom s novou pamäťou stane OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Potvrdil to CEO spoločnosti, Pete Lau.

zdroj: @PeteLau | Twitter.com

„OnePlus 7 Pro s úložiskom UFS 3.0 znamená celkovo vyššiu rýchlosť ako porovnateľné smartfóny,“ napísal Pete Lau na Twitteri. „Áno, séria OnePlus 7 dostane UFS 3.0, vďaka čomu vám poskytne nový level rýchleho a plynulého zážitku.“

Práve táto novinka by mohla zariadiť, že sa pripravované novinky od OnePlus stanú najrýchlejšími smartfónmi súčasnosti. A to je naozaj obdivuhodné vzhľadom na to, že ich cena bude nastavená stále nižšie ako v prípade konkurencie.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio