MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento muž omylom prehltol slúchadlo AirPods, to fungovalo aj v jeho žalúdku
zdroj: AsiaWire / MOBIL.sk

Tento muž omylom prehltol slúchadlo AirPods, to fungovalo aj v jeho žalúdku

Slúchadlá Apple AirPods sú vraj vcelku odolným produktom. Očividne si poradia aj so žalúdočnými šťavami.

Veľmi bizarný prípad sa stal chlapíkovi Ben Hsu z Taiwanu. Pri zaspávaní si pustil hudbu do svojich slúchadiel AirPods a následne s nimi aj zaspal. Lenže počas spánku mu jedno zo slúchadiel vypadlo a on ho omylom prehltol, pričom sa na túto skutočnosť vôbec nezobudil.

airpods-apple-black-and-white-2030264.jpg
pexels.com

Ráno po prebudení sa snažil slúchadlo nájsť, nonedarilo sa mu to. Použil teda funkciu Find My Airpods, aby zistil, kde mohlo jeho slúchadlo zmiznúť. Funkcia mu ukázala, že slúchadlo je stále v jeho izbe. Dokonca počul aj pípanie, ktoré pri tejto funkcii začnú slúchadlá vydávať, no napriek tomu ho nevedel lokalizovať, pretože zvuk slúchadla bol stále rovnaký, nech sa nachádzal kdekoľvek v miestnosti.

"Hľadal som ho pod perinou a rozhliadal som sa, ale nemohol som ho nájsť. Potom som si uvedomil, že zvuk mi vychádza zo žalúdka," hovorí Ben.

rtg rontgen airpods prehltol
RTG snímok žalúdka brušnej dutiny, kde je jasne pozorovateľné prehltnutné slúchadlo / AsiaWire

Keď zistil, že slúchadlo je v jeho žalúdku, rozhodol sa ísť do nemocnice, aby si overil to, čo síce na prvý pohľad vyzeralo bizarne, ale nakoniec sa aj potvrdilo. Röntgen brušnej dutiny ukázal, že chlapík svoje slúchadlo nechcene prehltol spánku. Doktor dal Benovi laxatíva, aby riešenie jeho problému urýchlil. Zároveň ho upozornil, že vplyvom tráviacich štiav by mohlo dôjsť k poškodeniu batérie.

airpods
Šťastný majiteľ strateného slúchadla AirPods a doktor, ktorý mu pohol opäť na svet / AsiaWire

Slúchadlá Airpods sú však našťastie z plastu, ktorý ľudské telo stráviť nedokáže a batéria tak bola ochránená. Po tom, čo sa jeho slúchadlo AirPods vybralo na "internú inšpekciu" sa mu podarilo k nemu aj vďaka laxatívam dostať. Slúchadlo bolo celé, no trochu špinavé a batéria mala stále 41% energie. Po umytí a vysušení ho vyskúšal a na prekvapenie majiteľa slúchadlo stále fungovalo.

airpods
Slúchadlá sú nakoniec obe funkčné a majiteľ ich nosí v nabíjacom púzdre, kam aj patria / AsiaWire

Príbeh má teda šťastný koniec, ale mohlo ísť iba o náhodu. Veľmi veľa ľudí má zlozvyk zaspávať so slúchadlami v ušiach, no ide o veľmi nebezpečnú zábavku pred spaním, keďže v dobe bezdrôtových slúchadiel sa môže v lepšom prípade stať to, čo sa stalo Benovi. V tom horšom prípade by sa človek mohol slúchadlom zadusiť. Rozhodne teda skúste siahnúť po inej forme počúvania hudby pred spaním alebo zvoľte aspoň slúchadlá s káblom.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio