Mobil.sk Mobil.sk

Nový tablet od Samsungu má naozaj zvláštny problém, s ktorým si užívatelia nevedia rady
zdroj: Samsung

Nový tablet od Samsungu má naozaj zvláštny problém, s ktorým si užívatelia nevedia rady

Tento rok sa pre Samsung zatiaľ nevyvíja práve najlepšie. Po tom, čo museli odložiť začiatok predaja svojho dlho očakávaného skladacieho smartfónu Galaxy Fold pre technické problémy, sa ukázalo, že ďalší ich produkt má bážne chyby.

Reč je o novom tablete Galaxy Tab S5e. Samsung ho predstavil v polovici februára s cieľom priniesť dostupný, no stále dostatočne dobre vybavené prenosné zariadenie. Tento 10,5 palcový tablet, ktorý sa predáva za 420 eur, vyzeral najskôr veľmi dobre, no po začiatku predaja sa začali hromadiť užívatelia, ktorý s ním majú problémy.

Podľa nich to vyzerá tak, že množstvo modelov má zvláštnu technickú chybu, kvôli ktorej sa nedokážu pripojiť k sieti Wi-Fi. Spôsobuje to špecifické držanie zariadenia. Pokiaľ ho držíte za ľavý dolný roh v horizontálnej polohe, blokujete tým prijímač signálu a vaše pripojenie sa môžu zhoršiť, alebo sa rovno odpojí z Wi-Fi siete. 

zdroj: Samsung

Podobná chyba rozhodne nie je pri tabletoch v poriadku. Väčšina z nich by mala byť navrhnutá tak, aby ste ich mohli držať v akejkoľvek polohe, za ktorúkoľvek časť tela – horizontálne aj vertikálne. Galaxy Tab S5e preto má zrejme nejakú výrobnú chybu, o ktorej sa doteraz nevedelo. 

Samsung sa k problému zatiaľ nevyjadril. Pokiaľ sa budú sťažnosti hromadiť, bude s tým musieť niečo robiť a v krajnom prípade to môže dopadnúť tak, že všetky tablety stiahne z trhu a nahradí ich opravenými modelmi. Na túto chybu totiž neexistuje žiadne rýchle a funkčné riešenie. S najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže žiadna softvérová aktualizácia a pokiaľ ide o chybu všetkých modelov, zrejme si s ňou neporadia ani servisy.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Fun rádio