MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy S10 predávaný na Slovensku má podľa testu horšiu výdrž batérie než jeho americká verzia
zdroj: samsung.com

Galaxy S10 predávaný na Slovensku má podľa testu horšiu výdrž batérie než jeho americká verzia

Už sme si zvykli, že Samsung nám svoje vlajkové lode predstavuje v dvoch rôznych verziách. Modely určené pre americký trh sú predávané s procesorom Snapdragon od Qualcommu, zatiaľ čo európska verzia má vlastný Exynos.

Bohužiaľ, aj keď sa Samsung snaží, aby rozdiely v týchto dvoch mobiloch boli minimálne, v skutočnosti to tak nie je. Nedávny test najnovších smartfónov Galaxy S10 ukázal rozdiely v rýchlosti medzi Exynos 920 a Snapdragon 855. Mobil so Snapdragonom bol pri otváraní každej aplikácie o niečo rýchlejší. O teste si môžete prečítať v našom článku.

Teraz sa YouTubový kanál PhoneBuff rozhodol porovnať dve rozdielne verzie aj z hľadiska ich výdrže batérie. Obidve majú rovnakú 3400mAh batériu, ale, ako vieme, veľkosť batérie nie je všetko a záleží aj od vnútorných komponentov vrátane procesora. 

zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Test batérie prebiehal tak, že autor simuloval reálne používanie smartfónov. Telefonoval s nimi, posielal správy, prezeral maily či surfoval po internete. V prípade aplikácií boli na tom obidve verzie naozaj podobne, čo je skvelé. 

Potom však prišiel na rad test výdrže v pohotovostnom režime, to znamená s vypnutou obrazovkou. A to sa ukázalo ako veľká slabina Galaxy S10 s Exynos 9820. Po 16 hodinách tejto časti testu mal o 11% menej batérie. Hlavne kvôli tomu sa vybil o hodinu skôr ako jeho „súper.“ A to je výsledok, ktorý sa nám, užívateľom, rozhodne nepáči. Prečo by sme mali platiť rovnako veľa peňazí za mobil, ktorý je v skutočnosti pomalší a má horšiu výdrž batérie?

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio