MOBIL.sk MOBIL.sk

Čaká na nás kopa noviniek! Facebook na konferencii F8 predstavil svoje plány do budúcnosti
zdroj: MOBIL.sk

Čaká na nás kopa noviniek! Facebook na konferencii F8 predstavil svoje plány do budúcnosti

Spoločnosť Facebook usporadúva každoročne konferenciu F8, na ktorej prezentuje zmeny a vízie do budúcnosti. Je tomu tak i tento rok a my sa tak dozvedáme, čo má pre nás sociálna sieť pripravené. Zmeny sa však dotknú aj ostatných jeho služieb ako Instagram či WhatsApp.

S novým dizajnom

Sociálna sieť Facebook dostane nový dizajn s názvom FB5. Po novom by jej prostredie malo byť jednoduchšie, rýchlejšie a pohlcujúcejšie, pričom jeho stredobodom budú skupiny a komunity. Pri tvorbe nového dizajnu sa dbalo na to, aby používatelia našli rýchlejšie to, čo hľadajú. A keďže je dnes populárne byť súčasťou rôznych skupín, ktoré nás istým spôsobom definujú, do popredia sa dostanú aj ony. Záložka skupín sa bude po novom zobrazovať na hlavnom panely.

Zmeny sa podľa portálu Technet.cz dočká aj logo. To bude mať kruhový dizajn a tmavú modrú farbu vymení za svetlejšiu žiarivú modrú.

Staré vs. nové logo Facebooku / MOBIL.sk

Facebook sa postará aj o lásku

Už dávnejšie sme informovali aj o tom, že Facebook chystá zoznamku po vzore Tinderu. Táto funkcia je už v niektorých krajinách ako Thajsko, Kolumbia či Kanada dostupná, ale spoločnosť ju plánuje rozšíriť do ďalších krajín. Navyše pridáva funkciu Secret Crush. Tá sa postará o to, že ak máte medzi priateľmi osobu, ktorá sa vám tajne páči a vy sa jej páčite tiež, upozorní vás na to. V opačnom prípade ostanú vaše sympatie skryté. Na označenie si na začiatku môžete vybrať tajne až 9 ľudí. Zoznamku od Facebooku dostane 14 nových krajín prevažne z Južnej ameriky. Slovensko však medzi nimi chýba.

facebook dating app
Zoznamka od Facebooku a jej vzhľad. Na Slovensku sa jej zatiaľ nedočkáme / Facebook

Novinky aj pre Messenger

Po tom, čo spoločnosť Facebook aktualizovala vzhľad svojho Messengera, sa chystá pre ďalšiu zmenu. Tentoraz pôjde o prebudovanie architektúry, takže väčšina zmien ostane používateľom skrytá. Messenger by však mal byť rýchlejší a zaberať menej miesta. Aktualizácia bude dostupná v priebehu tohto roka. Facebook sa rovnako zaujíma o možnosť spoločného prezerania videí. Pokiaľ bude nejaké video dostupné na Facebooku, môžete si ho navzájom poslať a pri jeho pozeraní komunikovať prostredníctvom četu alebo videohovoru.

messeger pre pocitac aplikácia
Podoba aplikácie Facebook Messenger pre počítač / Facebook

Facebook sa rovnako chystá vydať samostatnú aplikáciu Messenger pre počítače s operačnými systémami Windows či Mac. V budúcnosti by sme teda mali dostať plnohodnotnej desktopovej aplikácie, ktorá bude mať plnú funkčnosť tej mobilnej.

WhatsAppZmeny vo WhatsAppe sa budú zameriavať na biznis

Najrozšírenejšia komunikačná aplikácia na svete by mala dostať akýsi biznisový katalóg. Ľudia vykonávajúci rôzne zamestnania sa tak budú môcť kontaktovať navzájom pre potrebu vzájomnej pomoci a obchodu.

Instagramu dostane ďalšie novinky

Instagram onedlho dostane možnosť nakupovania priamo z aplikácie. Influenceri tak budú môcť predávať svoj merch či produkty, ktoré vytvárajú. Jednoducho sa vám zobrazí post s niečím, čo sa vám páči a ak to bude na predaj, kliknete na samotný príspevok a vec si kúpite bez potreby opustiť aplikáciu Instagramu.

instagram fotoaparat
Nové prostredie fotoaparátu na Instagrame / Facebook

Novinkou budú aj skôr ohlasované dotačné nálepky pre Stories, kde prostredníctvom nich budú môcť ľudia finančne podporiť rôzne projekty z prostredia Príbehov. No a v neposlednom rade bude vylepšené prostredie instagramového fotoaparátu. Nový Creator mód zas bude vyhovovať najmä ľuďom, ktorým sú bližšie slová než obrázky a Instagram tak zmaže zrejme poslednú väčšiu slabinu, ktorú mal oproti Facebooku.

Rozšírená a virtuálna realita

Facebook tiež oznámil, že sa bude viac angažovať vo sfére virtuálnej a rozšírenej reality, pričom novinky v tejto oblasti uvidíme už v priebehu tohto roka. Inteligentný displej s reproduktorom Portal sa na jeseň tohto roka dostane do Európy. A informácie o novinkách uzatvárajú oznámenie o tom, že VR okuliare Oculus Quat a Rift S, ktopré tiež spadajú do portfólia spoločnosti, sú už dostupné na predobjednanie.

Facebook tohto na tohtoročnej konferencii F8 predstavil naozaj mnoho. Novinky a zmeny sú pozitívne a podľa všetkého pomôžu ľuďom viac komunikovať či rýchlejšie nakupovať. Len keby ešte spoločnosť zapracovala na bezpečnosti, pretože tá robí v poslednom období vrásky miliónom používateľov.

Najnovšie z kategórie: Whatsapp

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio