Mobil.sk Mobil.sk

Zahrajte si populárnu hru Angry Birds v rozšírenej realite!
zdroj: Rovio / Resolution Games / YouTube

Zahrajte si populárnu hru Angry Birds v rozšírenej realite!

Angry Birds je dnes už herná klasika, ktorá si získala srdcia miliónov fanúšikov po celom svete. A hoci je už na svete niekoľko pokračovaní, fínska spoločnosť Rovio sa nedostatok nápadov sťažovať nemôže. Zverejnila totiž najnovší diel, ktorý využíva rozšírenú realitu a je ešte zábavnejší.

Novinka má titul Angry Bird AR: Isle of Pigs a ako určite všetci tušíte, základnou myšlienkou hry bude zničiť kolóniu zelených prasiat, ktorá obýva ostrov. Tie toho v minulosti vtákom vyviedli naozaj dosť, čo vtáky nahnevalo a rozhodli sa pre pomstu. Tento raz prostredníctvom rozšírenej reality.

rovio angry birds isle of pigs ar
Rovio / Resolution Games / YouTube

Pri ohlásení hry zhruba pred mesiacom sme sa tak trochu báli, či výborná hrateľnosť prítomnosťou rozšírenej reality neutrpí. Opak je však pravdou. Hru sme si vyskúšali na vlastnej koži a musíme uznať, že tento typ arkády vás ešte viac vtiahne do deja. Pritomnosť trojrozmerného prostredia si žiada viac rozmýšľania a prípravy, keďže si level musíte obzrieť zo všetkých strán, no samotné strieľanie operenými stvoreniami je presné a stále baví.

V základných 40 leveloch budete mať k dispozícii takmer všetky postavičky, ktoré si pamätáte aj z minulosti. Tentoraz však v oveľa realistickejšej podobe. Nám osobne sa napríklad páčil fakt, že pokiaľ obiehate svoj cieľ a snažíte sa nájsť slabšie miesto, ktoré zasiahnete, vtáčiky čakajúce na to, že ich vystrelíte, utekajú za vami ako kuriatka.

rovio angry birds ar isle of pigs
Rovio / Resolution Games / YouTube

Hra je momentálne dostupná exkluzívne iba pre zariadenia s operačným systémom iOS. Rovia tvrdí, že verzia pre systém Android sa momentálne vyvíja. To je trochu škoda, ale snáď sa dočkajú aj majitelia najrozšírenejšieho systému na svete. Angry Bird: Isle of Pigs pre iOS si stiahnete kliknutím na tento odkaz. Prajeme veľa zábavy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio