MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify má 100 miliónov platiacich užívateľov! Pozrite sa, ako za posledné roky raketovo rástli
zdroj: Spotify

Spotify má 100 miliónov platiacich užívateľov! Pozrite sa, ako za posledné roky raketovo rástli

Spotify je stále najpoužívanejšou službou na streamovanie hudby na svete. Najnovšie sa im podarilo prekonať magické číslo 100 miliónov platiacich užívateľov po celom svete.

Aplikácii sa podarilo prekonať túto hranicu vďaka 32 percentnému nárastu za posledný rok. Jedným z faktorov, ktoré sa na tom podpísali, bol aj februárový vstup na indický trh. Na začiatku roku 2018 mali ešte len 75 miliónov platiacich užívateľov. Pred štyrmi rokmi bolo toto číslo len na 30 miliónoch. Na tomto grafe môžeme vidieť, ako Spotify za posledné roky raketovo rástol. 

zdroj: Spotify

Najbližší konkurent Spotify je Apple Music, ktorý je dostupný len pre zariadenia spoločnosti Apple. Ten mal na začiatku apríla len polovicu užívateľov, teda 50 miliónov. Čo je však zaujímavé, Spotify je obľúbený najmä v krajinách mimo USA. V Amerike je totiž Apple Music o niečo obľúbenejší a má tu 28 miliónov predplatiteľov, zatiaľ čo Spotify 26 miliónov.

Okrem počtu platiacich užívateľov rástol počet aj tých bezplatných. Spotify ich má aktuálne 217 miliónov, v minulom roku to bolo 173 miliónov.

zdroj: pixabay.com

 Spotify očakáva, že ich rast bude pokračovať. V polovici 2019 očakávajú 107 až 110 miliónov predplatiteľov a 222 až 228 miliónov bezplatných užívateľov. To sa im môže podariť aj vďaka rastúcemu záujmu o podcasty. Spotify totiž už v minulosti oznámil, že sa chce viac zamerať práve na tento rastúci biznis a chce preň vyvinúť lepší reklamný model.

A na záver ešte trochu smutnejších čísel. Teda minimálne pre Spotify. Napriek raketovému rastu je v skutočnosti spoločnosť v strate. Od januára do marca bola v mínuse 142 miliónov.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio