MOBIL.sk MOBIL.sk

Nubia Red Magic 3 je nový herný smartfón s podporou 8K a vnútorným ventilátorom na chladenie
zdroj: Nubia

Nubia Red Magic 3 je nový herný smartfón s podporou 8K a vnútorným ventilátorom na chladenie

Čínska spoločnosť Nubia možno nie je v našich končinách tak známa, ako niektorí jej konkurenti. Rozhodne ale má čo ponúknuť. Dôkazom je aj ich čerstvá novinka s názvom Red Magic 3, ktorá sa dostane aj na náš trh.

Unikátny chladiaci systém

Red Magic 3 je v prvom rade naozaj nadupaná herná mašina, ktorá má ambíciu prekonať aj omnoho známejších konkurentov ako Xiaomi či Asus. Ponúka systém chladenia, aký sme u mobilu zatiaľ nevideli. Je totiž vybavený zabudovaným ventilátorom, ktorý sa postará o odvádzanie tepla pri hraní hier. 

zdroj: Nubia

Spolu s ním ale využíva aj klasický chladiaci systém kvapalinou, ktorý používajú aj ostatní výrobcovia. Ventilátor bude teda zapínať len v prípade, že budete s mobilom robiť naozaj náročnú prácu a bude potrebovať extra chladenie.

Novinka ponúka najvýkonnejší procesor od Qualcommu Snapdragon 855 spolu s grafickou kartou Adreno 640. K dispozícii bude viacero pamäťových verzií, tá najdrahšia ponúkne až 12GB RAM+256GB vnútorné úložisko. 

zdroj: Nubia

90Hz displej a 3,5mm jack

Red Magic 3 má 6,65 palcový AMOLED displej, ktorý podporuje HDR a hlavne, funguje na frekvencií 90Hz. To je viac oproti štandardnému 60Hz zobrazovaniu podstatne viac a prejaví sa to v plynulejších animáciách a lepšom grafickom zážitku pri hraní hier. Hráčov potešia aj DTS:X stereo reproduktory, ktoré sa postarajú o skvelý hudobný zážitok a áno, Nubia nezabudla ani na 3,5mm jack. 

zdroj: Nubia

8K video

Na zadnej strane nájdeme fotoaparát so 48MP senzorom od Sony. O selfie fotky sa postará 16MP predná kamera. Zaujímavosťou je, že smartfón dokáže nakrúcať videá v až 8K rozlíšení. 

Číňania si zaslúžia pochvalu aj za batériu. Smartfón získava „šťavu“ z naozaj veľkej 5000mAh batérie, ktorá navyše podporuje 27W rýchle nabíjanie. Nubia sľubuje, že za 10 minút nabíjania dostanete hodinovú výdrž.

zdroj: Nubia

Red Magic 3 sa začne v Číne predávať 3. mája. Neskôr by sa mal dostať aj na ďalšie trhy vrátane toho európskeho. Vzhľadom na jeho výbavu a cenu, ktorá začína v prepočte na 380 eurách za 6GB+64GB verziu, ide o naozaj atraktívny smartfón, ktorý stojí za pozornosť.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio