MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple zakazuje aplikácie, ktoré konkurujú funkcií Screen Time v iOS 12
zdroj: apple.com

Apple zakazuje aplikácie, ktoré konkurujú funkcií Screen Time v iOS 12

S príchodom iOS 12 sme sa dočkali veľmi dôležitej funkcie s názvom Screen Time. Tá umožňuje užívateľom sledovať a obmedzovať čas, ktorý strávia s telefónom.

Okrem Apple však ponúkajú podobné funkcie aj rôzne aplikácie tretích strán. Tie, podobne ako Screen Time, dokážu sledovať váš čas pred obrazovkou, zastaviť vás, ak ste nad ňou až príliš a tiež kontrolovať vaše deti. Okrem nich však majú často aj pokročilé možnosti, ktoré Apple neponúka a ktoré za roky vývoja nazbierali. 

Zdá sa však, že odkedy nám Apple predstavil svoj Screen Time, má s podobnými aplikáciami problém. The New York Times zistil, že zo 17 najčastejšie sťahovaných aplikácií tohto druhu bolo z App Store odstránených alebo výrazne obmedzených aspoň 11. Vyzerá to tak, akoby sa kalifornský gigant snažil odstrániť svoju vlastnú konkurenciu, ktorá navyše prispieva k nižšiemu používaniu ich zariadení.

Funkcia Screen Time na obmedzenie času na smartfóne | apple.com

Nech to je už akokoľvek, svojim konaní obmedzujú množstvo svojich užívateľov. Tí si nemôžu vybrať aplikáciu, ktorá by im vyhovovala, ale sú odkázaný na nástroj Screen Time v iOS, ktorý nie je tak prepracovaný ako konkurencia. Samotná spoločnosť sa k situácií zatiaľ nevyjadrila.

Medzi aplikáciami, ktoré tým boli ovplyvnené sú napríklad OurPact, Kidslox či Qustodio. Posledné dve sa dokonca rozhodli riešiť problém na súde. Apple žalujú pred Európskou úniou, na ktorú sa so sťažnosťou obracal nedávno aj Spotify.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio