MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento livestream púšťa 24 hodín denne metal vytvorený umelou inteligenciou (VIDEO)
zdroj: DADABOTS ᴏғғɪᴄɪᴀʟ | youtube.com, pxhere.com

Tento livestream púšťa 24 hodín denne metal vytvorený umelou inteligenciou (VIDEO)

Spomínate si na Amper, umelú inteligenciu, ktorá dokáže skladať hudbu? Nuž, niečo také tu máme znova. Akurát, že 24 hodín denne a v death metalovom vydaní.

Pokiaľ patríte k fanúšikom metalovej hudby a máte pocit, že všetky pesničky už máte opočúvané, máme pre vás originálne riešenie. Na YouTube už niekoľko týždňov beží živé video vysielanie, ktorého piesne zaručene nebudete poznať. Komponuje ich totiž umelá inteligencia s názvom Dadabots.

Vytvorili ju hudobníci DJ Carr a Zack Zukowski. Tí ju trénovali tak, že do nej vložili album konkrétneho albumu určitého umelca. Následne boli tieto albumy rozdelené na tisícky malých vzoriek (samplov), vďaka ktorým môže vzniknúť množstvo kombinácií. Umelá inteligencia sa ale ešte predtým musela postupne naučiť rozoznávať jednotlivé vzorky a vhodne ich kombinovať. Až sa z vytvárania bieleho šumu pomaly dostala ku komponovaniu celkom rozpoznateľných hudobných prvkov.

zdroj: DADABOTS ᴏғғɪᴄɪᴀʟ | youtube.com

Živý stream, ktorý si môžete pustiť v našom článku, púšťa hudbu od Dadabots, ktorý bol trénovaný na ozajstnej death metalovej skupine Archspire. Dvojica hudobníkov ale svoju umelú inteligenciu ešte predtým trénovala aj na hudobníkoch ako Room For a Ghost, Meshuggah alebo Krallice.

A prečo si vlastne autori umelej inteligencie vybrali práve taký žáner ako metal? Nepáčilo sa im, že v prípade generovanej hudby sa väčšina ľudí zameriava na klasickú alebo populárnu hudbu. Na menšie hudobné žánre, akým je napríklad aj black metal, sa akosi zabúda. Ich cieľom je dosiahnuť realistické premenenie hudby, ktorú do nej vložíte na niečo úplne nové.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio