MOBIL.sk MOBIL.sk

Portál iFixit musel na žiadosť Samsungu odstrániť test skladacieho Galaxy Fold
zdroj: Samsung, pixabay.com

Portál iFixit musel na žiadosť Samsungu odstrániť test skladacieho Galaxy Fold

Uvedenie Galaxy Fold na trh by sme mohli nazvať nočnou morou každého výrobcu. Po tom, čo ho Samsung rozposlal na testovanie pre novinárov, sa ukázalo, že má viacero technických chýb a mnohým recenzentom sa dokonca smartfón pokazil. Aj kvôli tomu nakoniec Samsung odložil začiatok jeho predaja.

Medzi nie práve pozitívne testy patrí aj ten od portálu iFixit, o ktorom sme včera písali. iFixit sa venuje rozoberaniu zariadení, skúmaniu ich zvnútra a hodnoteniu ich „opraviteľnosti“. Zistili, že Galaxy Fold má tak zle ochránený hlavný displej, že je takmer isté, že ho v priebehu používania budete potrebovať vymeniť. Mechanizmu, ktorý slúži na ohýbanie obrazovky, zas chýba odolnosť voči vonkajšiemu vniknutiu a môžu sa pod neho dostať nečistoty. Celkovo nazvali nový skladací mobil od Samsungu ako „alarmujúco krehký.“

Juhokórejská spoločnosť takouto recenziou nebola práve nadšená. Rozhodla sa prostredníctvom partnera, ktorý poskytol Galaxy Fold na rozoberanie, kontaktovať iFixit a požiadať ich o stiahnutie celého testu.

zdroj: samsung.com

Nemáme žiadnu povinnosť odstrániť našu analýzu, či už zákonnú alebo inú,“ napísal iFixit na svojom blogu. „Avšak, z úcty k nášmu partnerovi, ktorého považujeme za spojenca v tom, aby sa zariadenia stali lepšie opraviteľnými, sme sa rozhodli stiahnuť náš článok, kým si nebudeme môcť kúpiť Galaxy Fold v obchode.

Článok o Galaxy Fold tak na iFixite viac nenájdete. Aspoň nie zatiaľ. Ide ale o veľmi smutný prípad toho, ako zle znášajú veľké spoločnosti oprávnenú kritiku na vlastné produkty. Nič totiž nenasvedčuje tomu, že by chel iFixit Samsungu cielene uškodiť. Preto mali plné právo otestovať a pravdivo popísať Galaxy Fold. A ten, ako už ukázali aj iné recenzie, nie je v tomto stave práve najodolnejším. Po dodatočnom testovaní a náprave konštrukčných chýb na tom bude model Fold snáď lepšie.

zdroj: ifixit.org

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio