MOBIL.sk MOBIL.sk

Uber sa vracia na Slovensko! Aj keď za iných podmienok ako predtým
zdroj: pixabay.com, uber.com

Uber sa vracia na Slovensko! Aj keď za iných podmienok ako predtým

Aplikácie ako Uber či Taxify si dokázali získať množstvo verných zákazníkov. Na druhej strane proti nim od začiatku bojujú tradičné taxislužby, ktoré tak prichádzajú o zárobky. Aj kvôli nim minulý rok obľúbený Uber skončil. Teraz sa však vracia späť a je pripravený stať sa jednotkou na trhu taxislužieb.

Aplikácia Uber musela v marci minulého roku ukončiť svoju činnosť. Súd rozhodol, že jej sprostredkovanie taxislužby je v rozpore so zákonom a tým pádom ju pochoval. Uber ale už vtedy tvrdil, že zrušenie je len dočasné a plánujú sa k nám opäť vrátiť. A tak sa aj stalo. Uber bol v Bratislave opätovne spustený včera, 25.4., o 10 hodine. 

Od apríla totiž platia na Slovensku nové pravidlá, vďaka ktorým môžu existovať klasické taxislužby aj moderné aplikácie za rovnakých podmienok. Pre nás to znamená, že Uberom môžeme opäť spokojne jazdiť a zostáva nám len počkať, kým sa nazbiera dostatok vodičov. Bývalí vodiči boli vopred informovaní prostredníctvom e-mailu o tom, že môžu opäť jazdiť. Musia si ale pripraviť všetky dokumenty, ktoré nariaďuje zákon. 

zdroj: uber.com

Pokiaľ by ste pre Uber chceli jazdiť, musíte spoločnosti dodať okrem svojho občianskeho a vodičského preukazu aj preukaz vodiča taxislužby. Samozrejmosťou sú dokumenty o vašom vozidle ako napríklad technický preukaz, povinné zmluvné poistenie, ale aj osvedčenie vozidla taxislužby. Pokiaľ budete zaregistrovaný ako samostatný vodič, musíte mať aj koncesiu na taxislužbu. 

Dátum spustenia Uberu nie je náhodný. Súvisí s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku. Šoféri tak budú môcť odviezť okrem Bratislavčanov aj desiatky tisíc turistov, ktorí si do nášho hlavného mesta prídu pozrieť majstrovstvá.

zdroj: uber.com

Najnovšie z kategórie: Appky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio