MOBIL.sk MOBIL.sk

Lenovo Z6 Pro je smartfónové delo, zatiaľ však iba pre Čínu
zdroj: Lenovo

Lenovo Z6 Pro je smartfónové delo, zatiaľ však iba pre Čínu

Spoločnosť Lenovo predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď s názvom Z6 Pro. Po mnohých zákulisných informáciách, ktoré sa rozchádzali v názoroch na to, ako bude tento smartfón vyzerať a čo ponúkne, tu máme jasný obraz ukážkovej vlajkovej lode.

Moderný Super AMOLED displej má uhlopriečku 6,39 palca a v hornej časti jeho pravidelnosť ruší iba maličký výrez v tvare slzy pre 32-megapixelovú selfie kamerku. Rámčeky okolo displeja sú veľmi tenké aj v spodnej časti, pretože Lenovo integrovalo čítačku odtlačkov prstov priamo do displeja.

Lenovo Z6 Pro
foto: Lenovo

Pod kapotou tiká supervýkonný procesor Snapdragon 855, ktorému sekunduje 6 alebo 8 GB RAM. K dokonalej povesti vlajkovej lode nechýba ani vnútorná pamäť o veľkosti 512 GB. Menej nároční používatelia si však budú môcť vybrať aj varianty s menším úložiskom (128 / 256GB).

Lenovo Z6 Pro
foto: Lenovo

Po otočení smartfónu hviezdne vybavenie pokračuje. Ako prvé si človek zvykne naozaj nekonvenčné poňatie farebného spracovania, ktoré sa pri dopade svetla zláštne mení. K dispozícii bude zelenomovrý a tmavočervený variant, pročom obidva vyzerajú neskutočne dobre.

Lenovo Z6 Pro
foto: Lenovo

Oči upúta aj štvorica fotoaparátov. Hlavný má rozlíšenie 48 megapixelov so svetelnosťou f/1,8. Ďalším v poradí je 8-megapixelový teleobjektív, pričom pre fotografie z blízka je určený 16-megapixelová širokouhlá optika. Štvrtý objektív je vizuálne oddelený a s rozlíšením 2 megapixely pomáha smartfónu vylepšovať video zábery.

Lenovo Z6 Pro fotoaparát
foto: Lenovo

Samozrejmosťou je dnes už vylepšovanie záberov umelou inteligenciou. Hyper Video, Super nočný režim, Super Makro, poprípade Superširokouhlý záber sú len marketingovými ekvivalentami funkcií, ktoré dnes nesmú chýbať v žiadnom smartfóne. Batéria s kapacitou 4000 mAh bude určite dostatočne veľká na to, aby si majitelia mohli užiť 2 dni používania, pričom dobrou správou je podpora 27 wattového nabíjania.

Lenovo Z6 Pro
foto: Lenovo

V Číne sa Lenovo Z6 Pro začne predávať už 29. apríla a ceny zariadenia sú viac než príjemné. Variant so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom si záujemcovia kúpia už za sumu cca 385 eur. Najvyšší variant s 12 GB RAM a pamäťou 512 GB vnútornou pamäťou bude stáť v prepočte stále veľmi slušných 635 eur. Už len dúfať, že spoločnosť Lenovo sa rozhodne toto smartfónové delo priniesť aj do Európy. Model Lenovo Z6 Pro by si svojich fanúšikov určite našiel.

Lenovo Z6 Pro
foto: Lenovo

Najnovšie z kategórie: Lenovo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio