MOBIL.sk MOBIL.sk

Zamestnanec Honoru stratil prototyp ich smartfónu! Ktokoľvek ho nájde, dostane 5000 eur
zdroj: Honor

Zamestnanec Honoru stratil prototyp ich smartfónu! Ktokoľvek ho nájde, dostane 5000 eur

Značka Honor, ktorá patrí pod Huawei, nám budúci mesiac predstaví svoje nové smartfóny Honor 20. Aktuálne má ale problémy kvôli tomu, že jeden zo zamestnancov prišiel o prototyp mobilu a spoločnosť ponúka nálezcovi naozaj štedrú odmenu.

Prototypy mobilov sú neodmysliteľnou súčasťou pri výrobe nového zariadenia. Spoločnosti prostredníctvom nich testujú svoje pripravované smartfóny a vylaďujú ich do posledného detailu. Tieto prototypy nie sú určené na predaj a používajú ich len interní zamestnanci. 

Dôvod je ten, že v nesprávnych rukách by mohli uškodiť spoločnosti aj samotným zákazníkom. Nedávno sme písali o prototypoch iPhonov, ktoré využívajú hackeri na hľadanie slabín v systéme a na čiernom trhu sa predávajú za tisícky dolárov.

Správa o stratenom prototype na nemeckom Twitteri Honoru | zdroj: twitter.com/HonorGermany

Takýto prototyp sa teraz stratil spoločnosti Honor. Jeden zo zamestnancov marketingu, Moritz Scheidl, bol počas veľkonočných sviatkov na návšteve svojej rodiny v Dusseldorfe. Naspäť sa vracal vlakom a počas cesty mal v batohu odložený prototyp bližšie nešpecifikovaného mobilu od Honoru. Keď sa ale vrátil do Mníchova, kde býva, prototyp v jeho taške nebol.

Nie je jasné, ako oň Scheidl prišiel. Či mu z batohu jednoducho vypadol, alebo ho niekto ukradol. Pre Honor je však tento prototyp veľmi dôležitý, a preto sa rozhodol odmeniť nálezcu. Ten, kto ho vráti, dostane odmenu vo výške 5000 eur. Stratený prototyp by ste spoznali už na prvý pohľad. Podľa spoločnosti mal na sebe šedý ochranný kryt, ktorý zakrýval celú zadnú stranu vrátane kamery. Stratený mal byť vo vlaku ICE 1125, ktorý odchádzal z Dusseldorfu o 6:06 a príchod mal o 11:08.

Najnovšie z kategórie: Honor

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio