MOBIL.sk MOBIL.sk

AirPods 3: Čoskoro sa dočkáme dvoch nových modelov slúchadiel od Apple, tvrdí analytik
zdroj: pexels.com

AirPods 3: Čoskoro sa dočkáme dvoch nových modelov slúchadiel od Apple, tvrdí analytik

Slúchadlá AirPods sú jednou skupinou ľudí milované a inými zase zatracovaný produkt kvôli svojej cene a vzhľadu vatových tyčiniek trčiaich z uší. Nedá sa im však uprieť fakt, že sa im podarilo naštartovať trh s bezdrôtovými slúchadlami typu true wireless.

Prednedávnom spoločnosť Apple predstavila ich inovovanú verziu, ktorá priniesla novinky najmä vo vnútri. Slúchadlá dokážu vyvolať hlasovú asistentku za pomoci frázy "Hey, Siri". Zlepšila sa výdrž batérie a pribudla možnosť zaobstarať si púzdro s bezdrôtovým nabíjaním (samozrejme za príplatok). Noviniek sa však očakávalo podstatne viac, preto časť ľudí ostala sklamaných. Túto skupinu záujemcov zrejme potešia nasledujúce riadky.

Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo sa totiž rozrozprával o nových verziách, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta už koncom tohto roka, resp. začiatkom toho budúceho. Dnes sa toho síce narozpráva, ale pokiaľ niečo tvrdí Kuo, väčšinou je to pravda. Má totiž veľmi dobré zdroje. Kuo tvrdí, že na trh sa dostanú hneď dve verzie slúchadiel AirPods. Kým jedna bude miernym vylepšením súčasných Apple AirPods 2 s rovnakou cenou, druhý model prinesie úplne nový dizajn, technológie a áno, predpokladáte správne, aj vyššiu cenu.

airpods-2854300_1920 (1).jpg
pixabay.com

Prvé vylepšenie sa bude týkať vnútorného vybavenia. Apple totiž použije rovnakú technológiu ako v prípade smart hodiniek Apple Watch, kde sú všetky súčasti umiestnené na jednom čipe. To prinesie úsporu miesta, nižšiu cenu komponentov a v konečnom dôsledku by sa táto zmena mohla premietnuť neskôr aj do zníženej ceny.

"Očakávame, že spoločnosť Apple pravdepodobne uvedie dva nové modely AirPods v štvrtom štvrťroku 2019. Jedným z nich bude model s úplne novým dizajn za vyššiu cenu. Vzhľad a cena druhého budú rovnaké ako súčasné modely. Spoločným interným konštrukčným faktorom týchto dvoch nových modelov AirPods bude opustenie súčasného dizajnu "SMT + RFPCB" a zmena, kde sa namiesto toho použije SiP, aby sa dosiahli lepšie výnosy, úspora vnútorného priestoru a zníženie nákladov."

Kuo je veľmi optimistický najmä čo sa týka modelu s novým dizajnom. Podľa neho bude táto zmena stimulovať súčasných majiteľov slúchadiel ku kúpe novým a zároveň zaujme nových záujemcov. V roku 2019 sa očakávajú predaje AirPods v množstve 52 miliónov kusov. V roku 2020 to už má byť 75 - 85 miliónov predaných kusov. Na novinky si teda musíme počkať do konca roka, keď budú predstavené pravdepodobne po boku nových iPhonov.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio