MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento muž našiel skvelé využitie pre pokazený iPhone 5. Spravil si z neho umelecké dielo!
zdroj: imgur.com

Tento muž našiel skvelé využitie pre pokazený iPhone 5. Spravil si z neho umelecké dielo!

Zrejme žiadny mobil nevydrží večne. Skôr či neskôr sa môže stať, že niečo prestane fungovať, pokazí sa a bude potrebovať opravu. A pokiaľ bude oprava stáť viac, ako nový model, jeho roky používania zrejme skončili.

Čo ale spraviť s takýmto mobilom? Môže ho od vás odkúpiť niektorý servis na náhradné diely, môžete ho predať cez inzerát za pár desiatok eur alebo ho môžete vyhodiť do zbernej nádoby na elektro-odpad. Je tu ale ešte jedna možnosť – spraviť z neho umelecké dielo, ktoré bude zdobiť vašu obývačku.

Presne to spravil užívateľ Redditu s prezývkou TheIncorporeal. Svoj starý iPhone rozobral na malé súčiastky, umiestnil do rámu pod sklo a vytvoril tak kus umenia, ktorý zaujme na prvý pohľad – najmä teda ľudí, ktorí milujú technológie. Svojim dielom chce teraz inšpirovať ďalších ľudí. 

zdroj: TheIncorporeal, imgur.com

Vyrobiť si podobný „obraz“ zo svojho starého smartfónu totiž môžete aj vy. V skutočnosti to nie je vôbec zložité – skôr to to potrebujete veľa času a trpezlivosti. TheIncorporeal použil maličký krížový skrutkovač, ktorým odstránil všetky skrutky. Potom vzal pekný rámik s dvoma panelmi skla, kde lepidlom prilepil všetky komponenty tak, ako sa mu páčilo. 

Podobné umelecké diela má doma už tri. Vyrobil si "obraz" z iPhonu 5 aj starších iPhonov 4S a 4. A musíme priznať, že všetky vyzerajú naozaj perfektne!

zdroj: TheIncorporeal, imgur.com
zdroj: TheIncorporeal, imgur.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio