MOBIL.sk MOBIL.sk

CIA si plánuje založiť účet na Instagrame
zdroj: 1000logos.net

CIA si plánuje založiť účet na Instagrame

Americká CIA (Ústredná spravodajská agentúra) si plánuje založiť účet na Instagrame. A rozšíriť svoje pôsobenie na sociálnych sieťach. Momentálne má CIA účet na Twitteri. Svoj zámer oznámila minulý týždeň.

Hoci CIA trávi pravdepodobne veľmi veľa času prehliadaním Instagramových účtov rôznych účtov, sama žiadny založený nemá. Podľa riaditeľky CIA Giny Haspelovej sa tentostav čoskoro zmení. Plány CIA odhalila počas svojho vystúpenia na univerzite v Auburne.

Túto správu už potvrdil aj samotný Instagram. Sociálna sieť nielenže vedela o pláne CIA založiť si u nich účet, ale dokonca agentúre pri vytváraní asistoval. "Náš tím spolupracoval s CIA, ako to robí s mnohými partnermi, aby poskytol najlepšie postupy a poradenstvo…“ vysvetlil hovorca Instagramu.

Po ohlásení niekoľko používateľov prehľadalo Instagram a našlo účet s názvom central.intelligennce.agency.us, ktorý v popise odkazuje na oficiálnu stránku agentúry CIA s popisom "oficiálny účet CIA. Ťažko povedať či ide o skutočný účet, o ktorom hovorí agentúra alebo ide iba o komický výplod nejakého človeka.

Účet CIA na Twitteri je domovom pre novinky týkajúce sa agentúry, podujatí, histórie a iného obsahu. FBI už účet na Instagrame má.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio