MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+ v speed teste! Ktorý z nich je rýchlejší?
zdroj: Phonebuff | youtube.com

Huawei P30 Pro vs Samsung Galaxy S10+ v speed teste! Ktorý z nich je rýchlejší?

Samsung a Huawei sú dvaja najväčší výrobcovia smartfónov na svete. Obe spoločnosti už na tento rok predstavili svoje nové vlajkové lode, a preto nás zaujíma, ktorá z nich je rýchlejšia. Galaxy S10+ od Samsungu alebo Huawei P30 Pro?

YouTubový kanál PhoneBuff sa rozhodol týchto dvoch konkurentov otestovať. Smartfóny sa od seba odlišujú svojou svojou výbavou už na prvý pohľad. Americký Galaxy S10+ ponúka Snapdragon 855 od Qualcommu, zatiaľ čo P30 používa vlastný procesor od Huawei – Kirin 980. Z hľadiska pamäte RAM sú na tom oba mobily rovnako – nachádza sa v nich 8GB pamäte RAM.

Poďme sa ale pozrieť na samotný speed test, keďže ako vieme – pri reálnom používaní idú všetky čísla a parametre bokom a najdôležitejší je samotný výsledok. A ten bol v prípade týchto dvoch smartfónov naozaj tesný.

zdroj: Phonebuff | youtube.com

Samsung Galaxy S10+ zvládol rýchlejšie otvárať viacero aplikácií ako napríklad Facebook, fotoaparát či Microsoft Word. Lepšie mu šlo aj upravovanie fotografií a exportovanie videa. Na druhej strane, Huawei P30 Pro sa ukázal ako rýchlejší pri otváraní väčšiny hier – so Subway Surfers, Flip Diving či Fit the Fat 2 si poradil lepšie.

Vyhrať však mohol len jeden a po sčítaní času všetkých aplikácií to zvládol lepšie Galaxy S10+. Aj keď len o sedem sekúnd, čo je v prípade podobných testov naozaj tesný výsledok. Samsung Galaxy S10+ ale vďaka tomu zostáva aj naďalej šampiónom speed testov kanálu PhoneBuff a minimálne na základe nich ide o najrýchlejší mobil na svete.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio