MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internet uniklo množstvo detailných informácií o OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro
zdroj: @Onleaks, @Pricebaba

Na internet uniklo množstvo detailných informácií o OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro

OnePlus nám túto jar predstaví hneď dva nové smartfóny – OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Svetlo sveta by mali uzrieť 14. mája a aj keď nám dovtedy zostáva ešte veľa času, na internet uniklo množstvo zaujímavých informácií.

OnePlus 7 

Už pred pár dňami sme sa dozvedeli, že lacnejší OnePlus 7 bude dizajnom pripomínať minuloročný OnePlus 6T. Ponúkne podobný 6,4 palcový AMOLED displej s malým výrezom v hornej časti obrazovky. Súčasťou by mal byť aj optický snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť rýchlejší a presnejší ako ultrazvukový v Galaxy S10.

Batéria má mať, tak ako v prípade 6T, 3700mAh. Čo sa rýchlosti nabíjania týka, počuli sme viacero informácií. OnePlus 7 môže prísť so štandardným 20W nabíjaním, ale objavili sa aj informácie o novej 30W technológií, s ktorou by sa nabíjal ešte o niečo rýchlejšie.

zdroj: @Onleaks, @Pricebaba

Vo vnútri OnePlus 7 by sme mali nájsť najnovší Snapdragon 855 od Qualcommu v kombinácií s 6 až 8GB pamäťou RAM. Vybrať si budete môcť aj vnútornú pamäť – k dispozícii bude 128 aj 256GB pamäťová verzia. 

Najnovšie správy potvrdzujú aj to, že lacnejší z dvojice pripravovaných smartfónov od OnePlus ponúkne hlavnú 48 megapixlovú kameru s najnižšou clonou f/1.7. Tej by mala dopomáhať druhý, 5 megapixlový fotoaparát určený na zaznamenávanie hĺbky a vytváranie rozmazaného pozadia pri portrétových fotografiách. Na prednej strane by mala byť 16 megapixlová selfie kamera.

OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro bude podobne ako obyčajná „sedmička“ vybavený AMOLED displejom. Avšak, na rozdiel od nej ponúkne zakrivené okraje bez výrezu v hornej časti obrazovky a teda až 6,7 palcovú uhlopriečku. OnePlus okrem toho použil novú technológiu vďaka čomu je zobrazovacia frekvencia až 90Hz, čo sa prejaví napríklad pri plynulejších animáciách, ale aj lepšom zážitku pri hraní hier. Optická čítačka odtlačkov bude zabudovaná priamo v displeji.

zdroj: @Onleaks, @Pricebaba

Vzhľadom na väčší displej sa OnePlus rozhodol použiť aj väčšiu batériu, ktorá by mala mať až 4000mAh. OnePlus 7 Pro by mal podporovať aj rýchle 30W nabíjanie Warp Charge.

Aj OnePlus 7 Pro by mal byť vybavený 48MP hlavnou kamerou. Vďaka nižšej clone f/1.6 by ale mal zhotovovať o niečo lepšie fotografie v horších svetelných podmienkach. Spolu s ňou sa bude na zadnej strane nachádzať až 16MP super širokouhlý fotoaparát a tretí 8MP senzor. Na selfie fotky bude určená 16MP kamera.

zdroj: @Sudhanshu1414

Poháňaný bude Snapdragonom 855 a k dispozícií budú tri rôzne verzie pamäte RAM – popri bežných 6 a 8GB by mal OnePlus ponúknuť aj 12GB RAMku určenú pre tých najnáročnejších užívateľov. 

Dátum a cena

Oba pripravované „OnePlusy“ by sme mali oficiálne spoznať 14. mája. Prví majitelia sa z nich budú môcť tešiť 22. mája. Cena bude, najmä v prípade modelu „Pro“ o niečo vyššia, ako sme u tejto spoločnosti zvyknutí. OnePlus 7 má stáť 579 dolárov (500 eur) a OnePlus 7 až 747 dolárov (660 eur). 5G verzia OnePlus 7 Pro sa bude údajne predávať za 899 dolárov (800 eur).

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio