MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Samsung poskytla oficiáne vyjadrenie k problémom s modelom Galaxy Fold
zdroj: wikimedia.org

Spoločnosť Samsung poskytla oficiáne vyjadrenie k problémom s modelom Galaxy Fold

Hoci spoločnosť Samsung zožala ovácie pri predstavení skladacieho smartfónu Galaxy Fold, recenzovanie prvých kusov sa nezaobišlo bez problémov. Spoločnosť Samsung sa však nehodlá hnať za ziskami a svoj charakter ukázala aj v oficiálnom prehlásení.

Už viackrát v histórii sme boli svedkami toho, že spoločnostiam sa pri uvedení nového produktu nepodarilo úplne všetko podľa plánov. Zrejme najvýraznejším príkladom je spoločnosť Apple, ktorá zvykne svoje prehrešky ignorovať až kým nie je podstatné si problém priznať.

V minulosti sme boli niečoho podebného aj u juhokórejského Samsungu, ktorému sa celkom nepodaril model Galaxy Note 7 a jeho batéria ohrozovala život majiteľov. Samsung sa vtedy zachoval veľmi ľudsky a smartfón stiahol z trhu, pričom už predané kusy majiteľom odkupoval.

samsung galaxy fold
Samsung

Najnovšie postihli problémy skladací smartfón alaxy Fold, na ktorý čakal dlho celý technologický svet. Kým v očiach niektorých ide o sľubné zariadenie, kusy niektorých prvých recenzentov vykazovali značné problémy s kvalitou displeja. Nie je to však žiadna rarita. Predsalen ide o úplne nový typ zariadenia so zložitým výrobným procesom a jeho odladenie skrátka potrebuje čas.

Spoločnosť Samsung sa teda rozhodla posunúť jeho vydanie a hodlá sa všetky sporné prípady prešetriť a chyby odstrániť, za čo má v našich očiach veľké plus. Len málokedy sa totiž používatelia dočkajú zo strany výrobcu takejto miery sebareflexie. Spoločnosť pôvodne chcela predstaviť model v Číne, Amerike a na domácej pôde už 26. apríla, po zisteniach však tento dátum zrejme preloží.

Takto znie celé oficiálne vyjadrenie spoločnosti Samsung k celej veci:

Nedávno sme predstavili úplne novú mobilnú kategóriu, smartfón používajúci viaceré nové technológie a materiály v snahe vytvoriť displej, ktorý je dostatočne flexibilný na to, aby sa mohol zložiť. Sme povzbudení nadšením okolo Galaxy Fold.

Zatiaľ čo mnohí recenzenti s nami zdieľali obrovský potenciál, ktorý vidia, niektorí nám tiež ukázali, že zariadenie potrebuje ďalšie vylepšenia, ktoré by zabezpečili najlepší možný používateľský zážitok.

Aby sme túto spätnú väzbu plne vyhodnotili a spustili ďalšie interné testy, rozhodli sme sa oddialiť vydanie zariadenia Galaxy Fold. Dátum vydania plánujeme oznámiť v najbližších týždňoch.

Počiatočné zistenia z kontroly nahlásených problémov na displeji ukázali, že by mohli byť spojené s horným a dolným odkrytím v oblasti závesu. Vyskytol sa aj prípad, keď látky nachádzajúce sa vo vnútri zariadenia ovplyvnili výkon displeja.

Vykonáme opatrenia na posilnenie ochrany displeja. Zlepšíme aj usmernenie pre starostlivosť a používanie displeja vrátane ochrannej vrstvy, aby naši zákazníci čo najviac využili svoj Galaxy Fold.

Ceníme si dôveru, ktorú do nás naši zákazníci vkladajú a práve oni sú vždy našou najvyššou prioritou. Spoločnosť Samsung je odhodlaná úzko spolupracovať so zákazníkmi a partnermi, aby posunula priemysel dopredu. Chceme im (zákazníkom) poďakovať za ich trpezlivosť a porozumenie.

O ďalších krokoch spoločnosti a o osude zariadenia Samsung Galaxy Fold vás budeme priebežne informovať.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio