MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei P30 Pro pri teste odolnosti nezaváhal a vydrží naozaj veľa (VIDEO)
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Huawei P30 Pro pri teste odolnosti nezaváhal a vydrží naozaj veľa (VIDEO)

V minulom roku, keď youtuber JerryRigEverything testoval odolnosť smartfónu Huawei P20 Pro, ukázal model od čínskeho výrobcu svoju slabinu, pri ohýbaní mu popraskali sklá. Situácia sa tento rok, našťastie, neopakovala.

Niektorým ľuďom sa nepozdáva takéto testovanie odolnosti mobilov, ale povedzme si pravdu. Je lepšie, keď sa o niečo takéto pokúsi youtuber, ktorý má video (a smartfón) zaplatené, než keby ste to mali skúšať vy doma. Nehovoriac o tom, že odolnosť mobilu sa síce testuje v laboratórnych podmienkach, no jeho skutočnú odolnosť ukáže až reálne používanie a tiež extrémne testy. Pokiaľ smartfón prežije takúto záťaž, je pravdepodobné, že pri bežných situáciách sa o jeho "zdravie" majitelia nemusia báť.

JerryRigEverything tentoraz siahol po novinke od Huawei. Model P30 Pro je vlajkovou loďou nabitou funkciami a teda by mala aj niečo vydržať. Kým v minulom roku Huawei P20 Pro pri ohýbaní praskol, tohtoročný model vydržal. YouTuber zistil, že jeho sko má štandardnú tvrdosť a pevnosť v porovnaní s konkurenciou. Pri nahrievaní zapaľovačom sa pixely displeja síce neobnovili do pôvodného stavu, pretože ide o OLED displej, ale telefón bol použiteľný aj po jeho vystavení extrémnej teplote.

Vo videu sa dozviete aj to, že čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji funguje aj po poškriabaní krycieho skla
, že smartfón nemá reproduktor pre telefonovanie a že autorovi videa pripomína testovaný farebný variant šmolkov alebo nejakého pokémona. Viac si pozrite v priloženom videu.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio