MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento koncept skladacieho iPhonu Z je snom pre milovníkov prehnaného luxusu (VIDEO)
zdroj: letsgodigital.org

Tento koncept skladacieho iPhonu Z je snom pre milovníkov prehnaného luxusu (VIDEO)

Momentálne nemáme žiadne informácie o tom, že by Apple plánoval v blízkej budúcnosti predstaviť svoj vlastný skladací mobil. To ale nebráni rôznym dizajnérom v tom, aby trochu zafantazírovali a skúsili nám priniesť jeho možnú podobu.

S vlastným konceptom prišiel ruský výrobca Caviar, ktorý je známy predajom exkluzívnych a prehnane luxusných mobilov. Toto zariadenie nazvali iPhone Z, zrejme podľa toho, že sa dá ohnúť až na dvoch miestach a pripomína tak písmeno Z. 

„Od nových vlajkových lodí spoločnosti Apple očakávame niečo naozaj úžasné a neohromia nás žiadne systematické aktualizácie,“ povedal predstaviteľ spoločnosti Caviar. „My, ako značka, ktorá pracuje s technikou Apple a ich zákazníkmi už 7 rokov, o tom máme vlastné predstavy. Rozhodli sme sa ich predstaviť vo forme konceptu a zverejniť – možno by sme tým mohli inšpirovať aj Apple.“

zdroj: Caviar iPhone | youtube.com

iPhone Z z konceptu má 10,4 palcový flexibilný displej s tenkými rámikmi, výrazný dizajn a jeho telo je vykladané diamantmi. Využíva trojitú kameru, pričom každý senzor má 15 megapixelov. Okrem klasického fotoaparátu ponúkne aj širokouhlú a ultra širokouhlú kameru.

Odomykanie pomocou tváre Face ID bude zabudované priamo v displeji v podobe nenápadných senzorov v rohu obrazovky. Okrem toho však ponúka aj snímač odtlačkov Touch ID zabudovaný v displeji, čo doteraz nemal žiadny iPhone. Lightning konektor v spodnej časti nahradil moderný a univerzálny USB-C. 

Face ID zabudovaný v displeji | zdroj: caviar.global

iPhone Z je možné vďaka unikátnemu dizajnu používať v piatich rôznych režimoch. Pri klasickom móde mobilu sa bude využívať 6,6 palcová zohnutá obrazovka. Naopak, režim tabletu ponúkne celý 10,6 palcový displej. Potom tu ale máme aj režimy ako „laptop,“ ktorý premení časť displeja na klávesnicu, „Obrazovka,“ vďaka ktorej sa bude dať využívať ako televízor a „Selfie“ na fotografovanie fotiek spredu.

zdroj: caviar.global
zdroj: caviar.global

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio