MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram nám možno nebude ukazovať počet likov na fotkách! Chcú znížiť tlak na užívateľov
zdroj: pxhere.com, twitter.com/wongmjane

Instagram nám možno nebude ukazovať počet likov na fotkách! Chcú znížiť tlak na užívateľov

Instagram môžu v budúcnosti čakať veľké zmeny. Užívatelia si nebudú môcť pozrieť, koľko likov majú príspevky ľudí, ktorých sledujú.

Mnoho užívateľov na Instagrame sa ide potrhať za získaním čo najväčšieho počtu likov. Porovnávajú sa medzi sebou a snažia sa predbehnúť v tom, kto bude mať na svojej fotke viac „srdiečok.“ Aj to je dôvod, prečo na nich vzniká pri zverejňovaní príspevkov určitý tlak a niekedy zverejňujú fotografie s horším obsahom len preto, aby zaujali. Aj preto zverejnil len pred pár dňami Úrad britského informačného komisára odporúčanie, aby sociálne platformy umožnili vypnúť likovanie príspevkov.

A zdá sa, že nad niečím takým Instagram reálne uvažuje. Programátorka Jane Wong totiž objavila v kóde aplikácie verejne skrytú funkciu, ktorá vypne zobrazovanie počtu likov na príspevku. Jediný, kto bude môcť vidieť, koľko ľuďom sa jeho fotografia páči, je samotný autor a majiteľ profilu. 

V aplikácií sa píše, že Instagram testuje zmenu toho, ako vidíte vaše liky. „Chceme, aby sa vaši sledovatelia zamerali na to, čo zdieľate, nie na to, koľko likov máte na príspevku,“ znie upozornenie v appke. „Počas tohto testovania uvidí celkový počet likov na príspevku len osoba, ktorá ho zdieľala.“

zdroj: @wongmjane | twitter.com

Na druhej strane, samotná sociálna sieť tvrdí, že podobnú funkciu netestuje. „Momentálne to netestujeme. Avšak, skúmanie spôsobov, ako znížiť tlak na Instagrame, je niečo, nad čím neustále premýšľame,“ povedal hovorca Instagramu vo vyhlásení pre portál The Verge.

Jane Wong môžeme považovať za dôveryhodnú osobu, keďže už v minulosti zverejnila viacero testovaných funkcií v aplikáciách, ktoré sa neskôr stali realitou. Aj preto si nemyslíme, že ide o podvod. Instagram možno tento spôsob zobrazovania likov testoval, ale nakoniec od neho upustil, prípadne sa k nemu nechce priznať. Uvidíme teda, či táto platforma nakoniec skutočne zmení spôsob, akým zobrazuje liky na fotografiách. Čo na to hovoríte vy? Uvítali by ste takúto zmenu?

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio