MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony 2019: Špeciálna čierna farba na objektívoch a 12-megapixelová selfie kamerka
zdroj: Pexels.com

iPhony 2019: Špeciálna čierna farba na objektívoch a 12-megapixelová selfie kamerka

Analytik Ming-Chi Kuo má ďalšie novinky ohľadom iPhonov pre tento rok.

Fanúšikovia spoločnosti Apple každý rok vzhliadajú k novinkám, ktoré sa objavia ohľadom chystaných produktov. Spoločnosť si informácie o nich svedomite stráži, no z času na čas sa nejaká z nich objaví a pred samotným predstavením máme väčšinou veľmi presnú predstavu, ako bude nový produkt vyzerať. Tento rok sa informácie o budúcich iPhonoch objavujú zatiaľ len sporadicky. Tie dnešné sa týkajú fotoaparátov a sú naozaj zaujímavé.

Analytik Mig-Chi Kuo uvádza, že iPhony pre rok 2019 prinesú nárast počtu objektívov. Hlavný fotoaparát budúcich iPhonov XS a XS Max budú mať 3 objektívy po vzore ostatných vlajkových lodí. Prítomný bude teleobjektív, klasický objektív a ultra-široký objektív, s ktorým budete môcť fotografovať krajinky či architektúru. Rozlíšenie bude vo všetkých troch prípadoch štandardných 12 megapixelov a senzory vyrobí exkluzívne spoločnosť Sony. iPhone XR dostane podľa Kua duálny hlavný fotoaparát.

Na 12 megapixelov narastie aj rozlíšenie selfie fotoaparátov v nových modeloch, ktoré má u iPhonov už niekoľko rokov hodnotu (podpriemerných) 7 megapixelov. Apple sa vraj nesnaží ísť po marketingových číslach ale po kvalite. Konkurencia v podobe Samsungu či Huawei dnes už ale dokáže ponúknuť aj v mobiloch strednej triedy 32-megapixelové selfie kamerky. Zo strany Apple tak ide skôr o opovážlivosť voči zákazníkom a možno aj to je príčinou poklesu predaja iPhonov.

Zaujímavým je aj fakt o čiernom nátere fotoaparátov.
Apple natrie optiku selfie kamerky a ultraširokého objektívu nových iPhonov špeciálnym náterom, vďaka ktorému by tieto objektívy nemali byť viditeľné a dizajn smartfónov by tak mal byť čistejší. Tento náter by však nemal mať žiadny negatívny vplyv na kvalitu zhotovovaných fotografií.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio