MOBIL.sk MOBIL.sk

Displej Samsungu Galaxy Fold sa zlomil po dvoch dňoch používania, Samsung bude tieto prípady prešetrovať
zdroj: MKBHD / Twitter

Displej Samsungu Galaxy Fold sa zlomil po dvoch dňoch používania, Samsung bude tieto prípady prešetrovať

Spoločnosť Samsung tento týždeň novinárom na recenzovanie rozdala svoj nový skladací model Galaxy Fold s cenovkou takmer 2000 eur. Niekoľko z nich hlási problémy so skladacím displejom už po 48 hodinách používania.

Zrejme najzraniteľnejšou časťou skladacích smartfónov je ich displej. Ten sa totiž ohýba na jednom alebo dvoch miestach, čo pri opakovanom ohýbaní môže spôsobiť poškodenie. Kým OLED displeje sú na ohyb plne pripravené, horšie je to s krycím materiálom, ktorým nemôže byť štandardné sklo. Musia sa používať oveľa pružnejšie krycie materiály. A hoci Samsung pred časom avizoval, že displej modelu Galaxy Fold by mal vydržať celých 10 tisíc ohybov bez poškodenia, realita je trochu iná.

Viacerí novinári sa sťažujú, že ich skladaciemu displeju na testovanom Samsung Galaxy Fold sa niečo stalo s displejom. Novinár z webu The Verge uvádza, že v na jeho testovacom kúsku sa po dvoch dňoch objavila akási výduť v mieste ohybu displeja. Výduť sa dá nahmatať prstami a mierne vraj deformuje obraz displeja.

YouTuber Marques Brownlee, ktorý testuje zariadenia na svojom youtubovom kanáli MKBHD, mal pocit, že na displeji Samsungu Galaxy Fold je umiestnená akási ochranná fólia. Nebola to však fólia, bol to krycí materiál displeja a jeho pokus dať ju dole skončil porušením ochrannej vrstvy.

Podobné problémy majú aj iní novinári. Steve Kovach zo CNBC zaznamenal rovnako miernu výduť v mieste ohybu a neskôr mu polovica displeja prestala fungovať. Podobne je na tom aj Mark Gurman zo serveru Bloomberg je na tom podobne.

Skladací smartfón Galaxy Fold Samsung predstavil po mesiacoch únikov informácií a rôznych fám. Model prekonal očakávania novinárov, no vždy tu existovala mierna skepsa ohľadom použiteľnosti. Po prvých dňoch používania vyvoláva skladací model od juhokórejskej spoločnosti nadšenie, teda pokiaľ sa testujúcim novinárom nepokazí displej.

Nemusí ísť o plošný problém, ale fakt, že sa chyby našli hneď v niekoľkých kusoch a to už po pár dňoch používania, vyvoláva obavy. Ak sa Samsungu nepodarí tento problém promptne vyriešiť, povesť skladacích mobilov by mohla utrpieť a spoločnosť by tak v budúcnosti mohla mať veľký problém presvedčiť používateľov, aby zainvestovali do tak drahého zariadenia. Pri najhoršom scenári by to mohlo mať za následok neúspech tohto typu zariadení, čo by bola škoda, pretože rozhodne majú čo ponúknuť.

AKTUALIZOVANÉ:

Spoločnosť Samsung k incidentom poskytla vyjadrenie, ktoré naznačuje, že problém nemusí byť výhradne v kvalite zariadení, ale v nevedomej snahe odstráňiť ochrannú vrstvu displeja. Spoločnosť Samsung sporné prípady preverí.

Obmedzený počet prvých vzoriek Galaxy Fold bol poskytnutý médiám za účelom testovania. Dostali sme niekoľko hlásení týkajúcich sa hlavného displeja na poskytnutých vzorkách. Dané kusy dôkladne skontrolujeme, aby sme zistili príčinu tejto záležitosti.

Osobitne, niekoľko recenzentov uviedlo, že odstránili vrchnú vrstvu displeja, čo spôsobilo poškodenie obrazovky. Hlavný displej na Galaxy Fold je vybavený vrchnou ochrannou vrstvou, ktorá je súčasťou štruktúry displeja a je určená na ochranu obrazovky pred nechcenými škrabancami. Odstránenie ochrannej vrstvy alebo pridanie lepidiel na hlavný displej môže spôsobiť jeho poškodenie. Zabezpečíme, aby sa tieto informácie dostali jasne k našim zákazníkom
,“ David Sahula, hovorca Samsung Electronics Czech and Slovak.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio