MOBIL.sk MOBIL.sk

Shutterstock využíva rozšírenú realitu, aby vám na stenu izby zavesil virtuálny obraz
zdroj: Shutterstock

Shutterstock využíva rozšírenú realitu, aby vám na stenu izby zavesil virtuálny obraz

Rozšírenú realitu využíva stále viac spoločností a stále častejšie sa objavuje v mobilných aplikáciách. Umožňuje pracovať s realitou okolo vás pomocou kamery smartfónu a dopĺňať do nej virtuálne objekty. Teraz túto funkciu využila aj jedna z najväčších fotobánk, Shutterstock.

Pomocou ich iOS aplikácie môžete na stenu miestnosti vo vašom dome virtuálne zavesiť obraz a pozrieť sa, či by sa vám tam hodil. Funkcia sa nazýva „View in Room“ a umožňuje vybrať ktorýkoľvek z 250 miliónov obrázkov, dostupných na ich stránke. 

View in Room je dostupný len pre iPhony, iPady a iPody s verziou iOS 11 a vyššie. Využíva ARKit od Apple, ktorý bol predstavený v roku 2017 a prináša pokročilé možnosti v oblasti rozšírenej reality. ShutterStock síce neponúka možnosť doručenia fotografie v podobe fyzického obrazu, avšak ako sám hovorí, mnoho užívateľov využíva ich fotografie ako nástenné obrazy. 

zdroj: VRFocus | youtube.com

„Namiesto toho, aby si (užívatelia) predstavovali, ako bude ich nový obraz vyzerať na stene, môžu svoju predstavivosť posunúť o krok bližšie k realite. Využijú aplikáciu Shutterstock a obraz umiestnenia v miestnosti ešte pred tým, ako si ho zakúpia,“ opisuje svoju aplikáciu samotná fotobanka.

Ak by ste si chceli túto novú funkciu vyskúšať a pozrieť sa, ako by vyzerali rôzne fotografie a obrazy vo vašej izbe, stačí si stiahnuť aplikáciu Shutterstock z App Store. Priamo prostredníctvom nej môžete prezerať milióny obrázkov, kupovať si ich, sťahovať, vytvárať kolekcie alebo len tak – zbierať inšpiráciu.

Najnovšie z kategórie: iOS

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio