MOBIL.sk MOBIL.sk

V hre Assassin´s Creed je tak detailný model katedrály Notre-Dame, že môže pomôcť pri jej obnove
zdroj: Assassin´s Creed

V hre Assassin´s Creed je tak detailný model katedrály Notre-Dame, že môže pomôcť pri jej obnove

Tento pondelok otriasla celý svet správa o masívnom požiari katedrály Notre-Dame v Paríži. Oheň ju pripravil o strechu a jednu vežu, avšak vďaka zásahu hasičov, sa ju podarilo uhasiť pred úplným zničením.

Katedrála preto bude potrebovať masívne opravy, ktoré ju dostanú do pôvodného stavu. Francúzsky prezident, Emmanuel Macron, prisľúbil, že ikonu Paríža bude obnovená. A pri tom celom by im mohli pomôcť aj vývojári zo štúdia Ubisoft, ktorí stoja za známou hrou Assassin´s Creed Unity. 

Tá sa odohráva v období francúzskej buržoáznej revolúcie a okrem iného obsahuje aj 3D model Notre-Dame. Ide o veľmi detailnú a presnú kópiu reálnej katedrály. Hráči si môžu prezrieť každý jej centimeter a to zvonka aj zvnútra. Séria Assassin´s Creed je známa svojimi realistickými modelmi známych historických budov, na ktoré sa zrejme nedoťahujú žiadne iné hry.

zdroj: @FrAquinasOP | twitter.com

Na výrobe katedrály si však dali obzvlášť záležať. Ide o najväčšiu budovu v hre a Caroline Miousse, zodpovedná dizajnérka, na nej údajne pracovala až dva roky. Pre čo najvernejšie vyobrazenie každého levelu skúmala so svojim tímom fotografie a architektúru a spolupracovali aj s tvorcami textúr, aby bola každá jedna tehla na modeli na správnom mieste.

Zatiaľ ale nie je jasné, či bude skutočne 3D model z Unity použitý na rekonštrukciu katedrály. Avšak, mohlo by ísť o veľmi dobrý a presný vzor, ktorý pomôže viac ako napríklad fotografie a videá.

zdroj: Emil4Gaming | youtube.com

Samotné štúdio Ubisoft chce katedrále pomôcť aj inak, ako poskytnutím svojho modelu. Venoval pol milióna eur na jej rekonštrukciu. Hru Assassin s Creed Unity bude zároveň rozdávať všetkým hráčom na PC zadarmo celý nasledujúci týždeň.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio