MOBIL.sk MOBIL.sk

Najmenší iPhone sa nakoniec možno predsa len dostane na trh a bude sa volať iPhone XE
zdroj: EverythingApplePro / YouTube

Najmenší iPhone sa nakoniec možno predsa len dostane na trh a bude sa volať iPhone XE

Správ o nástupcovi kompaktného iPhonu SE bolo v minulosti viac než hviezd na nebi. Na internet sa dostali koncepty, technické nákresy z továrne, kryty, ochranné sklá, dokonca údajne fungujúce kusy. Napriek všetkému sme sa však ďalšieho kompaktného iPhonu už nedočkali. No možno svitá nádej, že v budúcnosti ho Apple nakoniec predstaví.

iPhone SE 2 možno spoločnosť Apple aj mala vo vývoji, ale pravedepodobne sa ho rozhodla zrušiť. Mohol by totiž kradnúť zákazníkov drahším iPhonom. Lenže predaje iPhonov v poslednej dobe klesajú a tento trend má aj pokračovať. Hoci sa Apple snaží nahradiť tieto straty predajom služieb, určite bude chcieť pokles predajov spomaliť čo najviac. A to otvára dvere najnovším správamserveru PC Tablet.

PC Tablet totiž zverejnil informáciu, že iPhone SE by sa predsa len mohol dočkať nástupcu vo forme kompakntého iPhonu nazvaného XE. Web sa odvoláva na svoj zdroj, ktorý je napojený na výrobné továrne spoločnosti Foxconn v Indii.

via GIPHY

iPhone XE by mal vizuálne vychádzať z bezrámčekového dizajnu iPhonu XS s výrezom a mal by ponúknuť 4,8-palcový displej, čím by mohol nahradiť aj iPhone 8, ktorý ponúka obdobnú uhlopriečku obrazovky. Má byť prítomná technológia Face ID, zadná strana mobilu však nebude zo skla, ale z hliníka, tak ako sme na to zvykli pri iPhonoch v minulosti. To tiež značí neprítomnosť bezdrôtového nabíjania. Hlavný fotoaparát by mal ponúknuť rozlíšenie štandardných 12 megapixelov a kompaktný iPhone vraj bude poháňať čip Apple A12. Model by sa mal vyrábať v Indii.

Tu však prúd informácií končí. Pokiaľ si pre nás Apple v najbližšom období takýto mobil chystá, určite budeme priebežne svedkami ďalších informácií a únikov. Podľa nás by Apple malým iPhonom neurobil krok vedľa. Stále existuje veľa ľudí, ktorí kompaktnosť uprednostňujú pred veľkosťou displeja. Navyše dopredaj iPhone SE jasne ukazuje, že veľkej skupine tento model vyhovoval. Na stránkach Apple sa totiž vypredáva bleskovým tempom zakaždým, keď naskladnia nejaké kusy. iPhone SE však už oficiálne v predaji (a vo výrobe) nie je. Nájdete ho iba u spoločností, ktoré ho ešte majú na sklade.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio