MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je 6 spôsobov, ako využiť svoj starý smartfón
zdroj: pxhere.com

Toto je 6 spôsobov, ako využiť svoj starý smartfón

Pravdepodobne viacerým z vás sa doma povaľuje hneď niekoľko starých mobilov. Kým niekedy ich človek ešte môže speňažiť v bazári, mnohokrát sa použité smartfóny predať nedajú, pretože hoci stále fungujú, už nie sú schopné plniť náročnejšie funkcie, či vyzerajú veľmi opotrebovane. Prinášame vám 7 spôsobov, ako využiť takýto starší smartfón.

Hudobný prehrávač

Pokiaľ máte doma starší mobil s menšou pamäťou, vo väčšine prípadov vám ako hudobný prehrávač bude postačovať. Navyše sú staršie smartfóny ešte úplne bežne vybavené 3,5 mm audio jack konektorom pre slúchadlá, ktorý moderným smartfónom žasto chýba. Vnútorné úložisko 16 alebo 32 GB je dostatočne veľké na to, aby ste na mobile mali svoju obľúbenú hudbu. Navyše si pri stiahnutí hudby do voľnej pamäte môžete nastaviť režim lietadlo, ktorý vám predĺži výdrž batérie o pár hodín.

zdroj: pxhere.com

Mobil pre dôchodcu

Napriek tomu, že sa dnes vyrábajú aj smartfóny vytvorené špeciálne pre dôchodcov, mnohí z nich sa pri používaní zariadenia necítia komfortne, poprípade mobil používať nevedia. Pokiaľ však so svojim príbuzným v pokročilom veku chcete ostať v kontakte, postačí mu dať svoj starší telefón, ktorý ho naučíte dvíhať, poprípade vytočiť linku prvej pomoci, pre ktorú nemusíte mobil ani odomykať.

Fotoaparát pre dieťa

Máte doma umelecky nadanú ratolesť, ktorá objavuje svet a chceli by ste podporiť jej invenciu? Stačí odinštalovať aplikácie, vypnúť siete, poprípade na smartfóne nastaviť detský režim. Dieťa tak bude môcť starší mobil využívať ako kompaktný fotoaparát. V budúcnosti mú potom môžete jeho výtvory vytlačiť do albumu, za ktorý vám v čase dospelosti sentimentálne poďakuje.

foto mobil smartfon ilustračné
zdroj: maxpixel.net

Diaľkový ovládač

Moderné smartfóny v spojitosti s smart televízormi často podporujú funkciu diaľkového ovládača. Po stiahnutí príslušnej appky a pripojení sa k televízoru prostredníctvom Bluetooth alebo Wi-Fi (poprípade cez infraport) tak môžete využiť svoj starý mobil ako diaľkový ovládač do obývacej izbe.

Obrazovka pre VR okuliare

Dnes si môžete zadovážiť dva typy okuliarov pre rozšírenú realitu. Prvý typ je drahší a obsahuje zabudovaný procesor a displej, tento typ je však relatívne drahý. Pokiaľ by ste však chceli vyskúšať zážitok virtuálnej reality, postačí investovať do VR okuliarov v hodnote pár desiatok eur. Do neho potom stačí vložiť starší mobil a môžete si užívať ničím nerušený VR zážitok bez toho, aby ste svoj mobil museli z okuliarov neustále vyťahovať alebo si kupovať drahšiu variantu okuliarov pre rozšírenú realitu.

mobil kniha senior
foto: pxhere.com

Budík

Aj vy pred spaním neustále zháňate mobil, aby ste si na ňom nastavili budík? Spánok s mobilom pri hlave navyše nie je veľmi zdravý vďaka vyžarovaniu mobilu a môže rušiť váš spánkový cyklus. Použite teda ako budík starší mobil. Ten bude stále položený na nočnom stolíku a tiež si na ňom môžete zapnúť letecký režim, takže vyžarovanie vás trápiť nemusí a zároveň nezmeškáte žiadny hovor na svojom súčasnom mobile.

Samozrejme využití môže mať starý mobil oveľa viac. Smartfóny sú dnes doslova prešpikované funkciami, takže jeho využitie závisí len na vašej fantázii. Môžete ho používať aj ako čítačku e-kníh alebo ako svietidlo.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio