MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook už ponúka tmavý Messenger režim globálne
zdroj: zdroj: Facebook

Facebook už ponúka tmavý Messenger režim globálne

Spoločnosť Facebook pred mesiacom a pol začala testovať tmavý režim pre svoju aplikáciu Messenger. Momentálne by už mal byť dostupný pre každého.

Na počiatku bol tmavý režim dostupný len prostredníctvom skrytého kódu, ktorým bolo odoslanie emoji mesiaca ľubovoľnému kontaktu. Po tomto úkone sa na displeji prehrala animácia vznášajúcich sa emoji polmesiacov a následne sa aplikácia preppla do tmavého režimu.

messenger
zdroj: Facebook

Včera spoločnosť Facebook oznámila, že tmavý režim je momentálne dostupný pre každého prostredníctvom prepínača v menu aplikácie.

"Sme nadšení, že môžeme známiť, že každý na svete si bude môcť aktivovať tmavý režim v Messengeri prostredníctvom jednoduchého prepínača v nastaveniach," oznamuje Facebook.

facebook messenger
zdroj: Facebook

Musíme uznať, že mavý režim v aplikácii Messenger vyzerá veľmi dobre a poznáme veľmi veľa ľudí, ktorý ho od počiatku uprednostňujú pre svetlým režimom počas celého dňa, a nielen pre nočné hodiny, pre ktorý je nový režim určený primárne. Tmavý režim vám navyše môže ušetriť batériu v prípade, že používate smartfón s OLED displejom.

"Tmavý režim v Messengeri si vyžaduje nižšší jas pri zachovaní farebného kontrastu a sýtosti. Tento režim tiež redukuje svetelné vyžerovanie displeja pri situáciách so slabším osvetlením, takže funkcie Messengeru, ktoré milujete, môžete používať bez ohľadu na to, kde sa nachádzate."

facebook messenger
zdroj: Facebook

Aktualizácia s prepínačom tmavého režimu v menu aplikácie sa začala medzi používateľov distribuovať už včera. Skrytý kód na aktiváciu tmavého režimu však ostáva dostupný naďalej.

Spoločnosť Apple by mala so systémom Apple iOS 13 predstaviť aj dlho očakávaný tmavý režim. iPhony X, XS a XS Max sú totiž vybavené práve úspornými OLED displejmi a do budúcnosti sa ráta s tým, že táto technológia z trhu úplne vytlačí ostatné technológie, používané pri konštrukcii displejov.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio