MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus nepripravuje skladací mobil. Zameriavajú sa ale na iný nový produkt
zdroj: Oneplus

OnePlus nepripravuje skladací mobil. Zameriavajú sa ale na iný nový produkt

OnePlus je čínska spoločnosť, ktorú asi všetci poznáme najmä vďaka ich smartfónom. Od roku 2013 nám pravidelne servírujú svoje vlajkové lode, ktoré konkurujú najväčším výrobcom za podstatne nižšiu cenu. Neplánujú však zostať iba pri smartfónoch...

Riaditeľ spoločnosti, Pete Lau, povedal v novom interview pre Repubblica Italy o tom, čo jeho spoločnosť pripravuje a na aké novinky sa môžeme tešiť. OnePlus sa bude opäť zameriavať na predstavenie prémiového hardvéru za najnižšiu možnú cenu. Pete Lau očakáva, že budú aj naďalej konkurovať ostatným výrobcom a zostanú ziskoví.

Do čoho sa ale neplánujú pustiť, sú skladacie smartfóny. Aspoň nie zatiaľ. Tie sú horúcou témou tohto roka, keďže sme sa na jeho začiatku dočkali hneď dvoch ohybných mobilov. Samsung nám predstavil svoj Galaxy Fold a Huawei zas Mate X. Úniky naznačujú, že aj množstvo ďalších spoločností niečo vlastné pripravuje. Spomeňme napríklad Xiaomi a jeho skladací mobil, ktorý sa už viackrát objavil vo videu. 

Ako už ale bolo spomenuté, v tejto oblasti sa zatiaľ OnePlus nebude realizovať. Pete Lau priznal, že nad skladacím mobilom uvažujú už viac ako rok, avšak zatiaľ nenašli vhodný spôsob, ako vytvoriť takéto zariadenie, ktoré bude dostatočne dobré. Technológia podľa neho aktuálne nie je dostatočne vyvinutá na to, aby ktokoľvek dokázal vytvoriť plnohodnotného nástupcu klasických mobilov, ktorá nie je len „pekným zariadením.“ OnePlus je pripravený vstúpiť na trh až keď dokážu priniesť použiteľný mobil, aj keď to bude trvať niekoľko rokov.

zdroj: pexels.com

Na čom však OnePlus aktuálne pracuje, je nový produkt v podobe vlastnej inteligentnej televízie. Spoločnosť nám to oznámila ešte minulý rok, no veľa informácií nám k nej neposkytla. Podľa slov Peta Laua to vyzerá tak, že OnePlus TV bude skutočne inteligentná. V rozhovore povedal, že mu diaľkové ovládanie na zapínanie televízora príde ako zastarané a chcel by priniesť zariadenie, ktoré bude vždy pripravené a zároveň bude pomocou umelej inteligencie predvídať rôzne potreby sledovateľov.

Zatiaľ nepoznáme cenu ani dátum predstavenia televízora od OnePlus. Vzhľadom na doterajšiu stratégiu tejto čínskej spoločnosti sa však s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme tešiť na „veľa muziky za málo peňazí.“

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio