Mobil.sk Mobil.sk

Facebook, Instagram a WhatsApp mali včera opäť celosvetový výpadok
zdroj: pexels.com

Facebook, Instagram a WhatsApp mali včera opäť celosvetový výpadok

Najväčšia sociálna sieť mala včera opäť problémy so servermi. Viaceré z jej služieb ako Instagram, Messenger či WhatsApp boli po určitú dobu nefunkčné. Zdá sa, že tento výpadok bol najhorší práve v strednej Európe, ktorej súčasťou sme aj my.

Problém ale zaznamenali ľudia po celom svete. Stránka Facebook.com bola nedostupná viac ako dve hodiny. Chatovacia aplikácia WhatsApp nedokázala odosielať ani prijímať správy svojich užívateľov, podobne na tom bola aj appka Messenger. Kompletný výpadok mal Instagram, cez ktorý sa nedali odosielať fotky ani prezerať obsah. 

Podľa stránky downdetector.com začali problémy s Facebookom okolo pol dvanástej. 50% užívateľov malo problémy s ich newsfeedom, 25% sa nedokázalo prihlásiť a až 23% nahlásilo, že im sociálna sieť nefunguje vôbec. Okolo tretej už všetky služby začali opäť fungovať. 

zdroj: pexels.com

„Niektorí ľudia mohli zaznamenať problémy s pripojením k rodine alebo k aplikáciám,“ povedal hovorca Facebooku vo vyhlásení pre portál The Verge. „Problém sme odvtedy vyriešili. Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti.“ Aký problém vlastne Facebook mal sme sa ale nedozvedeli. 

Zdá sa, ale, že táto sociálna sieť má v poslednom čase problémov so stabilitou naozaj veľa. Len pred mesiacom zažil svoj vôbec najväčší výpadok v histórií a dnes sme ho tu mali znova. S tým rozdielom, že minulý mesiac boli aplikácie Facebook, Instagram a WhatsApp nedostupné viac ako 24 hodín.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio