MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento muž si svoj iPad tak skoro neodomkne! Zablokoval si ho na viac ako 48 rokov!
zdroj: twitter.com/eosnos, publicdomainpictures.net

Tento muž si svoj iPad tak skoro neodomkne! Zablokoval si ho na viac ako 48 rokov!

Apple využíva viacero spôsobov pri zabezpečovaní svojich iOS zariadení. Jedným z nich je aj zablokovanie tabletu či iPhonu na určitý čas po tom, ako viackrát zadáte nesprávne heslo. V tom najhoršom prípade sa vám môže zariadenie zablokovať na poriadne dlhý čas!

Na vlastnej koži si to vyskúšal Evan Osnos, ktorému sa podarilo znefunkčniť svoj starší iPad na celkovo 25 536 442 minút. Pri jednoduchom výpočte nám vyjde, že jeho tablet je zablokovaný približne na 48 a pol roka. To znamená, že ak si Evan náhodou spomenie na svoje heslo, môže sa do iPadu dostať v októbri 2067. 

Údajne sa pokúšal neúspešne odomknúť svoj tablet 3 roky a to je dôvod, prečo sa nakoniec jeho čakanie vyšplhalo na tak absurdne vysokú dobu. Obrázok zablokovaného iPadu zverejnil na Twitteri, kde mu okamžite začali radiť ostatní užívatelia. „V tvojmo prípade sa zdá byť ako najlepšia voľba cestovanie v čase,“ napísal napríklad George Watson. 

zdroj: @eosnos | twitter.com

Prečo sa mu to vlastne vôbec stalo? Po tom, čo napíšete do svojho iOS zariadenia šesťkrát zlé heslo za sebou, automaticky sa zablokuje a neumožní zadať ďalší prístupový kód na určitú dobu. Systém sa tak bráni pred pokusmi hackerov preniknúť do systému opakovaným zadávaním náhodných hesiel. Táto doba postupne rastie spolu s počtom nesprávne zadaných hesiel.

Našťastie pre Evana, Apple je na podobné scenáre pripravený. Aby sa do iPadu dostal, potrebuje ho pripojiť na počítač a spustiť program iTunes, cez ktorý môže tablet obnoviť. Pokiaľ má vytvorenú zálohu, môže sa dokonca dostať aj k dátam zo zablokovaného tabletu.

Najnovšie z kategórie: Apple iPad

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio