MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť žaluje Apple z porušenia až 16 ich patentov. Ako je to vôbec možné?
zdroj: pixabay.com

Spoločnosť žaluje Apple z porušenia až 16 ich patentov. Ako je to vôbec možné?

Apple údajne porušil 16 patentov vo viacerých svojich produktoch ako napríklad iCloud, macOS či iOS. Ide o patenty, ktoré mal zaregistrované „patentový troll“ Seven Networks.

S patentovými trollami majú veľké technologické spoločnosti problémy už dlhšie. Ide o firmy alebo osoby, ktoré majú zaregistrované patenty, ktoré ale v skutočnosti nevyužívajú a využívať ani neplánujú. Najskôr získajú zaujímavý patent a následne hľadajú produkty, ktoré ho môžu porušovať. So spoločnosťami sa následne súdia a zarábajú vďaka tomu slušné peniaze.

S patentovými trollami má skúsenosť aj kalifornská spoločnosť Apple. Najnovšie ju dokonca jedna firma žaluje za porušenie až 16 rôznych patentov. Spoločnosť menom Seven Networks podala svoju sťažnosť na súde vo Východnom okrese Texasu, ktorý vo veľkom trollovia využívajú. Dokonca tak veľmi, že Apple v tomto okrese uzatvorí dve svoje predajne, aby tu legálne nepôsobil a sporiť sa s nimi bude ťažšie.

zdroj: wikipedia.org

Aj najnovší súdny spor odkazuje na tieto dva obchody, ktoré boli v čase podania stále otvorené. Apple údajne ponúka a predáva viacero produktov, ktoré porušujú patenty a niektoré z nich sa nachádzajú aj priamo v obchodoch. 

Medzi „porušujúcimi“ patentami sa nachádza napríklad „Metóda a zariadenie pre úsporu energie pri sťahovaní súborov,“ „architektúra pripojenia pre mobilnú sieť“ alebo „Centrum správ pre posielanie e-mailov.“ Už len zo samotných názvov je nám jasné, že tieto patenty s najväčšou pravdepodobnosťou neporušuje len Apple, ale aj väčšina ďalších podobných spoločností. Uvidíme teda, ako celý spor dopadne a či si spoločnosť svoje produkty dokáže obhájiť.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio