MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook omylom vytlačil tisícky vtipných a zvláštnych odkazov na ovládače Oculus
zdroj: Oculus

Facebook omylom vytlačil tisícky vtipných a zvláštnych odkazov na ovládače Oculus

Dotykové VR ovládače od Oculusu v sebe ukrývajú prekvapenie pre všetkých zákazníkov. Po ich rozobraní by ste mohli nájsť odkazy ako ako „veľký brat ťa vidí“ alebo „Ahoj Fixit! Vidíme ťa.“

Facebooku sa podarilo vytlačiť „nevhodné“ správy na desiatky tisíc ovládačov pre virtuálnu realitu Oculus. Priznal to Nate Mitchell, spoluzakladateľ spoločnosti Oculus VR, ktorá bola odkúpená modrou sociálnou sieťou v roku 2014. Na svojom Twitteri napísal, že ich zákazníci môžu v ovládačoch nájsť pomerne zvláštne odkazy.

Na ovládačoch sa nachádzajú štyri rôzne správy. „Toto miesto je na prenájom,“ „slobodomurári tu boli,“ „veľký brat ťa vidí“ a „ahoj iFixit! Vidíme ťa!.“ Tieto správy boli pôvodne určené len pre prototypy zariadení a šlo zrejme o vtip niektorých zamestnancov. Bohužiaľ, dostali sa aj na tisícky kusov určených na predaj. 

„Aj keď oceňujem easter eggy, tieto neboli vhodné a mali byť odstránené,“ napísal Mithcell na Twitteri. „Integrita a funkčnosť zariadenia nebola nijak ohrozená a náš výrobný proces sme opravili, takže sa to viac nebude opakovať.“

zdroj: @natemitchel | twitter.com

Hovorkyňa Facebooku, Joanna Peace, povedala, že žiadne z týchto zariadení zatiaľ nebolo zákazníkom predané. V skutočnosti ešte nebol odoslaný ani jediný ovládač. V skrytých odkazoch však nevidia veľký problém, keďže sa nachádzajú vo vnútri a zákazníci ich neuvidia. Preto ich plánujú odoslať aj s nimi.

Na jednej strane ide o poriadne nepríjemný prešľap Facebooku. Na druhej strane je však lepšie, keď o ňom informujú vopred, ako keby sa dostal do médií prostredníctvom niekoho, kto ovládač rozobral a našiel tam jeden z odkazov.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio