MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple Park: Miesto, kde budú vznikať Apple produkty, je už takmer dostavané. Pozrite si video!
zdroj: youtube.com

Apple Park: Miesto, kde budú vznikať Apple produkty, je už takmer dostavané. Pozrite si video!

Každý mesiac nám investigatívni youtuberi prinášajú zábery na Apple Park, ktorý je dnes už takmer úplne dokončený. Vidieť aj dokončovacie práce na sále, kde budú s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené aj budúce iPhony.

zdroj: youtube.com

Spoločnosť k svojmu novému sídlu pristupovala presne tak, ako ku svojim produktom. Maximalisticky, ekologicky a so štýlom. Dnes si tak pomocou leteckých záberov z dronov môžeme pozrieť výsledok.Apple campus 2Už pri plánovaní sa dohliadalo na to, aby bol celý projekt efektívny a šetrný k životnému prostrediu. Celý je inšpirovaný britským London Square a areálom Stanfordskej univerzity, kde budovy obkolesuje park. Ten bude tvoriť až 80% plochy vrátane zelene uprostred hlavnej budovy Spaceship, ktorá má tvar vesmírnej lode. Táto zeleň bude zavlažovaná recyklovanou vodou, ktorú bude produkovať 13 000 zamestnancov. Mimochodom steny hlavnej budovy s názvom Spaceship sú z obrovských oblúkových plátov skla, ktoré boli dovezené z Nemecka a sú to vraj najväčšie kusy skla, aké boli kedy vyrobené človekom. Steny zo skla majú tú výhodu, že prepúšťajú ohromné množstvo svetla, čo šetrí energiu. Celý komplex bude fungovať výlučne na solárnej energii a systém prirodzenej ventilácie bude schopný bežať bez klimatizácie či kúrenia až 75% roka.

Apple campus 3V areáli sa bude nachádzať aj 11 tisíc parkovacích miest a 300 nabíjacích staníc pre elektromobily. Taktiež wellness centrum pre 20 tisíc ľudí, 5570 metrov štvorcových kaviarní a reštaurácií a v neposlednom rade podzemné Auditórium s kapacitou 1000 ľudí pre predstavovanie produktov. Bude to teda naozaj veľkolepé.


Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio