MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung novým updatom odstraňuje jeden z najväčších problémov nových Galaxy S10
zdroj: Samsung

Samsung novým updatom odstraňuje jeden z najväčších problémov nových Galaxy S10

Tohtoročné smartfóny Galaxy S10 a Galaxy S10+ prišli s novou technológiou odomykania. Samsung umiestnil pod displej ultrazvukové snímače, ktoré čítajú 3D obraz odtlačku, čo by mal byť bezpečnejší a rýchlejší spôsob oproti klasickým, optickým senzorom.

Avšak, zdá sa, že spoločnosť sa na to dostatočne dobre nepripravila. Technológia má totiž ešte ďaleko od dokonalosti. Užívatelia sa často sťažovali na to, že snímač je v porovnaní s klasickými čítačkami o niečo pomalší a musia čakať až príliš dlho. Frustrovalo ich veľké oneskorenie medzi poklepaním po obrazovke a odomknutím smartfónu. Benzín do ohňa prilialo aj video, v ktorom dokázal jeden majiteľ oklamať senzor a trvalo mu to asi 15 minút.

zdroj: Reddit

S novým updatom sa ale minimálne prvý problém konečne odstraňuje. Samsung totiž vypúšťa aktualizáciu, ktorá je oficiálne nazvaná „bezpečnostnou záplatou“ pre snímač odtlačkov prsov. Aj keď nám bližšie nevysvetlil, o čo konkrétne sa jedná, majitelia smartfónov si všimli, že sa im výrazne zrýchlilo odomykanie. 

Užívatelia sa zhodujú, že snímače sú aktuálne bleskové a takmer okamžité. Bez problémov sa dajú porovnávať s klasickými optickými čítačkami.
Samsung však túto dôležitú aktualizáciu zatiaľ nepriniesol do všetkých svojich zariadení. Z nejakého dôvodu sa ho dočkali len určití majitelia Galaxy S10 a S10+. Ostatní budú musieť počkať, kým im do mobilu update dorazí a zatiaľ sa musia uspokojiť s pomalším odomykaním.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio