MOBIL.sk MOBIL.sk

Onedlho budeme môcť písať ľuďom na Facebooku aj bez Messengera
zdroj: pexels.com

Onedlho budeme môcť písať ľuďom na Facebooku aj bez Messengera

Spoločnosť Facebook sa pred piatimi rokmi rozhodla, že na písanie správ vytvorí samostatnú aplikáciu Facebook Messenger. Ľudia tak boli nútení stiahnuť si do mobilu ďalšiu aplikáciu. Dnes to však vyzerá tak, že Facebook svoje rozhodnutie zmení.

Vývojárka aplikácií menom Jane Manchun Wong na svojom twitterovom účte uverejnila obrázok s novou funkciou Facebooku. Ten by mal byť po novom opäť obohatený o záložku zo správami, čo by znamenalo, že pokiaľ budete chcieť napísať správu svojim priateľom, už nebudete nútení opustiť aplikáciu Facebooku a spustiť Messenger. Všetky správy vybavíte priamo z aplikácie sociálnej siete. Pokiaľ dnes máte nainštalovaný Facebook a kliknete na ikonu správ, ste presmerovaný na obchod s aplikáciami a appku Messenger.

Momentálne je táto funkcia skrytá a vôbec nie je isté či a kedy sa dostane medzi ľudí. Facebook však túto možnosť evidentne zvažuje. Dôvodom by mohli byť problémy Facebooku s odlivom používateľov. Kým pred piatimi rokmi bol Facebook na vrchole, dnes je situácia odlišná. Messenger sa stále teší veľkej obľube, kým sociálnu sieť ako takú ľudia používajú stále menej kvôli škandálom s únikom dát. Lenže Facebook má peniaze najmä z reklamy v prostredí sociálnej siete, preto sa v budúcnosti zrejme bude snažiť udržať používateľov v jej prostredí čo najdlhšie.

Pritom, keď sa v roku 2014 Facebook rozhodol priniesť samostatnú aplikáciu pre správy, jeho plány, vízie a rétorika boli odlišné.

"Hlavným účelom aplikácie Facebook je nástenka. Správam sa však ľudia venovali viac a viac. 10 miliárd správ sa posiela za deň, ale aby ste sa k nim dostali, museli ste čakať na načítanie aplikácie a prejsť na samostatnú kartu. Videli sme, že top aplikácie na odosielanie správ ľudia používali ako samostatné appky. Tieto aplikácie sú rýchle a zamerané len na odosielanie správ. Pravdepodobne ste písali ľuďom tak správ 15 krát za deň. Potreba spustiť aplikáciu (Facebook) a urobiť niekoľko úkonov, aby ste mohli správu napísať teda spôsobovalo veľa úkonov," tvrdil Mark Zuckerberg v roku 2014.

Facebook v roku 2014 (iba mesiac pred predstavením Messengera) kúpil appku WhatsApp. Od tej doby však WhatsApp získal na popularite a dnes má nad Messengerom navrch. Preto Facebook okrem iného zvažuje aj integráciu WhatsAppu, Messengera a správ na Instagrame, aby sa so svojimi pôvodnými službami udržal na výslní.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio