MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook nám už nebude pripomínať narodeniny mŕtvych priateľov. Použije pri tom umelú inteligenciu
zdroj: Facebook

Facebook nám už nebude pripomínať narodeniny mŕtvych priateľov. Použije pri tom umelú inteligenciu

Jedny z najviac nepríjemných a zároveň najdesivejších notifikácií by konečne mohli nadobro zmiznúť z Facebooku.

Modrá sociálna sieť má už dlhšie problémy s účtami ľudí, ktorí nežijú. Občas sa stáva, že užívateľom chodia upozornenia na to, aby popriali svojim zosnulým priateľom k narodeninám alebo ich pozvali na nejakú udalosť. Minulý rok napríklad kvôli chybe v kóde začali zosnulí ľudia „písať“ správy svojim priateľom.

Facebook umožňuje „zvečniť“ profil užívateľa, ktorý zomrel. Stačí, ak dostane dostatok žiadostí a znefunkční ho tak, že sa doň nebude možné prihlásiť, ani robiť žiadne zmeny v jeho mene či pridávať nových priateľov. Bohužiaľ, občas sa stávalo, že takéto zvečnené profily sa objavovali v notifikáciách a sociálna sieť sa k nim správala, ako keby žili.

zdroj: Facebook

Facebook chce proti takýmto prípadom bojovať a na pomoc sa rozhodli „zavolať“ umelú inteligenciu. Tá má zabrániť tomu, aby vám chodili upozornenia od vašich mŕtvych priateľov.

„Pri účtoch, ktoré boli zvečnené používame umelú inteligenciu,“ napísal prevádzkový riaditeľ Facebooku, Sheryl Sandberg, vo svojom vyhlásení. „Tá pomôže tomu, aby sa profil nezobrazoval na miestach, ktoré by mohli užívateľov rozrušiť, ako napríklad odporúčanie, aby ste túto osobu pozvali na udalosť či pripomienka, že tento priateľ má narodeniny. Pracujeme na tom, aby to bolo stále lepšie a rýchlejšie.“

Noviniek v prípade zvečnených účtov je ale viac. Facebook zavedie novinku v podobe sekcie „úcty,“ ktorá bude vyhradený priestor na písanie odkazov pre zosnulú osobu. Pritom sa ale zachová pôvodná podoba jej nástenky. Zmenia sa aj právomoci kontaktov, ktoré majú na starosti starať sa o účet po tom, čo bol zvečnený.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio