MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook obmedzí dosah skupín, ktoré šíria dezinformácie
zdroj: Pixabay

Facebook obmedzí dosah skupín, ktoré šíria dezinformácie

Spoločnosť Facebook ohlásila nové kroky v boji proti skupinám šíriacim problematický či nepravdivý obsah.

Facebook v dnešnej dobe bojuje na viacerých frontoch. Sociálnej sieti sa jednak nedarí zastaviť úniky dát používateľov, biedne je to aj v rámci ochrany súkromia, kde vás sieť sleduje, aj keď na nej nemáte účet. Veľkým strašiakom dneška sú však aj hoaxy či nepravdivé správy, ktorým veľká časť obyvateľstva verí a považuje ich za reálne.

Ľudia môžu takéto stránky nahlasovať, ale proces vymazania takejto stránky môže byť zdĺhavý. Preto sa inžinieri vo Facebooku rozhodli, že zakročia inak. Obsah skupín, ktoré sú používateľmi často označované ako stránky s falošným či zavádzajúcim obsahom nízkej kvality, bude po novom Facebook znevýhodňovať v rámci šírenia sa a obmedzí tým ich dosah na ľudí.

Social-Media-Facebook-Hand-3198088.jpg
maxpixel.net

Zmeny sú súčasťou stratégie "odstrániť, redukovať a informovať", ktorú Facebook predstavil už v roku 2016 na boj proti ovplyvňovaniu volieb alebo šírenia dezinformácií ohľadom očkovania detí. Zmeny v rámci obmedzenia obsahu nízkej kvality prebehnú viac-menej skryto. Používateľom sa bude zobrazovať jednoducho menej takýchto statusov a článkov na ich stene.

Sociálna sieť v rámci týchto opatrení tiež rozšíri množstvo článkov, ktorých pravosť bude overovaná relevantnými vydavateľstvami a expertmi tretích strán. Počet falošných a zavádzajúcich správ by tak mal rapídne klesnúť. Všetky zmeny, ktoré Facebook chystá si môžete prečítať v jeho tlačovej správe k danej téme na tomto odkaze.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio