MOBIL.sk MOBIL.sk

Rad Oppo Reno sú čínske prémiové mobily s 10-násobným hybridným zoomom a vysúvacou selfie kamerou
zdroj: Oppo

Rad Oppo Reno sú čínske prémiové mobily s 10-násobným hybridným zoomom a vysúvacou selfie kamerou

Výrobca Oppo potvrdil svoju vedúcu pozíciu v mobilnom biznise a predstavil dlho očakávaný model Reno. Vlastne sú to hneď 3 modely. Tie prinášajú hneď niekoľko revolučných prvkov.

Spoločnosť Oppo u nás veľmi nie je známa. V minulosti sme o nej mohli počuť najmä v súvislosti s modelmi ako Oppo Find 7 či Oppo Find X. Ide o spoločnosť pôsobiacu najmä v domovskej Číne. Jej produkty sa k nám dostávajú vďaka sub-značke OnePlus, ktorá je určená pre globálny trh. Je tak veľmi pravdepodobné, že Oppo Reno sa k nám dostane ako smartfón OnePlus 7. Kým však OnePlus 7 dorazí, poďme sa pozrieť na to, čo Oppo Reno ponúka.

Oppo Reno 10x Zoom Edition

Oppo Reno 10x Zoom Edition vyzerá naozaj futuristicky a pokiaľ bude aj pri reálnom používaní taký skvelý ako sú jeho papierové špecifikácie, máme sa na čo tešiť / zdroj: Oppo

Táto vlajková loď je vybavená 6,6-palcovým FHD+ AMOLED displejom s veľmi štedrým pomerom displeja k prednej strane na úrovni 93,1 %. Zariadenie poháňa čip Qualcomm Snapdragon 855 doplnení o 6 alebo 8 GB RAM a 128 alebo 256 GB vnútornej pamäte pre súbory. Batéria má kapacitu úctyhodných 4065 mAh a nabojete ju prostredníctvom rýchleho nabíjania VOOC verzie 3, ktoré je o 23,8 % rýchlejšie než jeho predchádzajúca generácia. Nechýba ani slot na pamäťovú kartu microSD.

Všetko, čo si len môžete priať

Menej vybavená verzia Oppo Reno Standard Edition ponúkne iba duálny hlavný fotoaparát. Ultra širokouhlá optika bude chýbať / zdroj: Oppo

V roku 2019 je samozrejmosťou NFC, čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji, podpora technológie Dolby Atmos či prehrávanie Hi-Res audia. Telefón má celkovo 3 mikrofóny, ktoré sa snažia o čo najkvalitnejší prenos a záznam hlasu. To, čo je však na tomto smartfóne výnimočné sú jeho fotoaparáty.

Prepracovaná sústava fotoaparátov

V prvom rade sa zastavíme u 16-megapixelovej selfie kamerky, ktorá sa spolu s LED bleskom vysúva zhora v podobe akéhosi motorizovaného trojuholníka. Výrobca tvrdí, že hoci ide o pohyblivú časť, ktoré sa zvyknú na mobiloch kaziť najrýchlejšie, pri vysúvaní v priemere 100-krát za deň, by mechanizmus mal vydržať 5 rokov bez akejkoľvek závady. Zaujímavosťou je aj schopnosť automatického zasunutia kamerky v prípade, že vám telefón vypadne z rúk.

Vysúvací mechanizmus selfie kamerky vyzerá veľmi originálne. Uvidíme, či bude v bežnom živote praktickým prvkom / zdroj: Oppo

Pokiaľ smartfón otočíte, narazíte hneď na 3 objektívy. Prvý má rozlíšenie 8 megapixelov so svetelnosťou f/2.2 a ide o super široký objektív so zorným uhlom 120 stupňov. 48 megapixelov a svetelnosť f/1.7 má hlavný fotoaparát, ktorý používa senzor Sony IMX586. Tretím objektívom je 13-megapixelový teleobjketív so svetelnosťou f/3.0 a periskopickým hybridným 10-násobným zoomom, ktorý už spoločnosť v krátkych videách. Celkovo má sústava fotoaparátov rozpatie ohniskovej vzdialenosti 16 až 160 mm.

Bonusom je potom optická stabilizácia 48-megapixelového a 13-megapixelového objektívu a tiež laserové zaostrovanie. Oppo Reno zvládne natáčať 4K video pri 60 snímkoch za sekundu, pri ktorom môžete využiť funkcie hybridnej stabilizácie,záznam 3D audia či audio zoom.

5G verzia či Standard Edition

Čístý dizajn, farby, výkon a funkcie. Aj tak by sa dal v skratke definovať model Oppo Reno / zdroj: Oppo

To však nie je všetko. Oppo by mal ponúknuť aj 5G verziu smartfónu s čipom X50 od spoločnosti Qualcomm, či odľahčený model Oppo Reno Standard Edition. Ten bude musieť zákazníkov uspokojiť menším 6,4-palcovým displejom, slabším procesorom Snapdragon 710 a menšou 3765 mAh batériou. Štandardná edícia tiež nebude vybavená slotom na pamäťové karty, z fotoaparátov tiež zmizne ultra širokouhlý objektív, optická stabilizácia a ochudobnená bude aj o niekoľko ďalších funkcií.

Oppo Reno príde na trh v niekoľkých zaujímavých farebných kombináciách, spomedzi ktorých si vyberie zrejme každý / zdroj: Oppo

Príjemné ceny a dostupnosť v Európe

Dobrou správou sú aj zverejnené cenovky. Tie sú zatiaľ určené pre Čínu sa pohybujú v prepočte od 400 € do 480 € za štandardnú edíciu podľa pamäťovej verzie (6 GB/128 GB alebo 8 GB/256 GB). Skromnejšia Standard Edition sa v Číne začne predávať už 19. apríla. Oppo Reno 10x Zoom Edition sa bude predávať za ceny v prepočte 530 € až 630 € podľa verzie. V Európe by séria Oppo Reno mala byť uvedená 24. apríla. Na ktorých trhoch sa však bude predávať, zatiaľ nie je známe.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio